Putin říká, že chyby ve vojenské mobilizaci musí být napraveny

Putin říká, že chyby ve vojenské mobilizaci musí být napraveny
  • Tento obsah byl vytvořen v Rusku, kde zákon omezuje zpravodajství o ruských vojenských operacích na Ukrajině.

MOSKVA (Reuters) – Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek řekl, že by měly být napraveny „všechny chyby“, kterých se dopustil při výzvě k posílení ruské vojenské operace na Ukrajině, ve svém prvním veřejném přiznání, že „částečná mobilizace“, kterou minulý týden oznámil, měla za následek nápravu. neproběhlo hladce.

Ze strany úředníků a občanů byly široce rozšířené veřejné projevy nespokojenosti se způsobem, jakým byla mobilizace řešena, včetně stížností na nábor policistů, kteří zasílali předvolání zjevně nekvalifikovaným mužům.

Tisíce mužů uprchlo z Ruska, aby se vyhnuli odvodu, který byl popisován jako odvod s vojenskou zkušeností a požadovanými disciplínami, ale často se zdálo, že si nevšímají služební historie, zdraví, stavu studentů nebo dokonce jejich věku.

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Přibližně 2000 lidí bylo také zatčeno při nepovolených protiválečných protestech ve více než 30 městech a někteří dostali na místě předvolání – něco, co Kreml řekl, že je naprosto legální.

„V kontextu této mobilizace vyvstává mnoho otázek a všechny chyby je třeba napravit a zabránit tomu, aby se v budoucnu staly,“ řekl Putin.

Ruský prezident Vladimir Putin předsedá schůzce prostřednictvím video spojení v ruském Soči dne 27. září 2022. Sputnik / Gavril Grigorov / Paul přes Reuters / Soubor Foto

„Například myslím na rodiče mnoha dětí, lidi s chronickými nemocemi nebo ty, kteří už překročili vojenský věk.“

Ruské prohlášení o své první všeobecné mobilizaci od druhé světové války z 21. září vyvolalo kritiku oficiálních příznivců Kremlu, což je v Rusku téměř neslýchané od doby, kdy před sedmi měsíci vyslalo svou armádu na Ukrajinu.

„Rozčilují lidi, jakoby naschvál, jako by to byl vzdor. Jako by je poslal Kyjev,“ řekla v sobotu Margarita Simonjanová, prokremelská šéfredaktorka ruského státního kanálu RT. .

READ  Ukrajinské síly se vzdávají v Mariupolu registrované jako váleční zajatci

Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov v pondělí uznal, že některá z předvolání byla vydána omylem a uvedl, že krajští guvernéři a ministerstvo obrany chyby opravují.

Putin se znatelně zdržel obviňování chyb – ať už ministerstvu vedenému jeho blízkým spojencem Sergejem Šojgu, ani regionálním úředníkům, kteří mají za úkol rozhodovat o přesnosti předvolání.

Šojgu minulý týden řekl, že Moskva plánuje přijmout pouze 300 000 zaměstnanců. Kreml později popřel zprávu nezávislého listu Novaja Gazeta Europe, že nezveřejněná klauzule v Putinově mobilizačním dekretu požadovala jeden milion záložníků.

Zaregistrujte se a získejte bezplatný neomezený přístup na Reuters.com

Informovala o tom agentura Reuters. Napsal Kevin Levy. Střih Philippa Fletcher

Naše kritéria: Thomson Reuters Trust Principles.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *