Ptačí chřipka napadá kočky po kravách

Ptačí chřipka napadá kočky po kravách

Milovníci koček musí přijmout bezpečnostní opatření, protože ptačí chřipka se zaměřuje na kočičí furbally po mnoha jiných zvířatech

Kočky onemocní ptačí chřipkou. – Unsplash/File

Kočky se nakazí a podlehnou ptačí chřipce (nebo ptačí chřipce), což je situace, která vzbuzuje obavy z rizika, kterému tyto chlupaté kočky a jejich majitelé čelí v důsledku probíhajícího vypuknutí vysoce virulentní ptačí chřipky H5N1.

Od roku 2021 tato epidemie nemocí a zabíjí volně žijící ptáky a drůbež ve Spojených státech. Široká škála savců byla také vystavena viru H5N1, včetně hospodářských zvířat, jako jsou kozy, dojnice a nejnověji čtyři alpaky v Idahu. Vědecké upozornění.

Viry ptačí chřipky mohou získat náhodné mutace, které zvyšují jejich schopnost replikovat se v savčích buňkách, když infikují savce. To naznačuje, že ptačí chřipka se může vyvinout tak, aby se snadněji šířila mezi lidmi.

Americké centrum pro kontrolu a prevenci nemocí 24. května oznámilo, že nic nenasvědčuje tomu, že by virus ještě prošel úpravami potřebnými k rychlému šíření z člověka na člověka. Většinu nakažených zatím tvoří jedinci, kteří byli v úzkém kontaktu s hospodářskými zvířaty nebo drůbeží.

Venkovní kočky se mohou nakazit po lovu volně žijících ptáků, říká Megan Davisová, veterinářka a environmentální epidemioložka z Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health. „Ať to jedí nebo ne, to by mohlo být dostatečné spojení.“

READ  Nová forma demence je šokujícím způsobem běžná

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *