První případ varianty Omicron identifikovaný v západním New Yorku | místní zprávy

Vědci z univerzity v Buffalu identifikovali první případ vysoce přenosné omikronové varianty Covid-19 v západní části New Yorku.

Zdravotní experti uvedli, že od chvíle, kdy byla tato varianta poprvé identifikována v Jižní Africe v listopadu, je otázkou, kdy sem Omicron dorazí, nikoli zda. Během několika dní se Omicron stal dominantním kmenem viru v New Yorku, což způsobilo to, co guvernérka Cathy Hochholová ve středu nazvala „vertikální“ nárůst případů. S příchodem společnosti Omicron do New Yorku stát jako celek důsledně stanovil jednodenní záznamy o zátěži případů od doby, kdy se testování na virus stalo široce dostupné blízko začátku pandemie.

Výzkumníci z univerzity v Buffalu uvedli, že nejsou schopni přesně říci, kdy varianta dorazila do západního New Yorku, ale pravděpodobně koluje v komunitě nejméně dva týdny. Tato varianta byla poprvé oznámena světu 25. listopadu a má se za to, že je dvakrát až třikrát přenosnější než již snadno se šířící delta varianta, která vedla k prudkému nárůstu případů v západním New Yorku, který se datuje do poloviny října.

Genetické sekvenování nezbytné k určení, který typ viru je ve vzorku DNA, může trvat až dva týdny a výzkumníci z University v Buffalu uvedli, že dokončili sekvenování na 800 vzorcích z listopadu, z nichž všechny byly delta typu.

READ  Hlavní lékař varuje, že virus Covid může být stejně smrtelný jako výskyt eboly - RT World News

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *