První případ brazilské varianty COVID-19 v Kalifornii byl nalezen v okrese San Bernardino

Úředníci kraje uvedli, že první případ COVID-19 v Kalifornii byl poprvé zjištěn v Brazílii na začátku tohoto roku v San Bernardinu přes víkend.

Kalifornské ministerstvo veřejného zdraví v sobotu na případ upozornilo kraj poté, co byl zjištěn v pozitivním testovacím vzorku odebraném 2. března, uvedl ve svém prohlášení veřejný informační pracovník okresu San Bernardino David Wirt.

„Je to skutečné a znepokojivé,“ řekl Dr. George Rutherford z Kalifornské univerzity v San Francisku. „Má mutaci, díky níž je o něco více přenosná, a mutaci, díky níž je o něco méně náchylná k přirozené imunitě a imunitě získané z vakcíny.“

Úředníci ve zdravotnictví nyní vyšetřují, jak byl občan, muž ve věku 40 let, vystaven proměnné. Podle úředníků se muž, který nebyl očkován, doma izoluje.

„Mnoho předchozích zpráv z Brazílie naznačuje, že tato proměnná se přenáší snadněji do určité míry podobně jako britská varianta,“ uvedla doktorka Catherine Bleachová ze Stanfordské univerzity. Blish říká, že i když jsou rané zprávy alarmující a o této alternativě není mnoho známo, je známo, že utajování a rozestupy budou stále účinné.

Dr. Bělidlo.

„Přijímáme okamžitá a rozhodná opatření k vysledování kontaktu, zadržení viru a spolupráci s CDPH při rozšiřování celé genetické sekvence, abychom identifikovali více případů,“ řekl Dr. Michael S. Sequeira, úředník okresního zdravotnictví. „Šíření nemoci lze zpomalit a šíření všech proměnných omezit sledováním kontaktů, strategickou karanténou s maskováním, sociálním distancováním a hlavně očkováním.“

Předpokládá se, že „brazilská“ varianta P.1 je nakažlivější než běžnější kmen virů.

V Brazílii jsou případy COVID-19 v současné době vysoké a míra očkování je velmi nízká. Dr. Blish a Rutherford zdůrazňují význam vakcín COVID-19 pro varianty, jako je tato, a další z Velké Británie a Jižní Afriky.

„Vakcína proti ní není neúčinná, není proti ní účinná,“ říká Dr. Rutherford.

READ  Krystaly ukazují, že první lidé v Kalahari před 105 000 lety byli stejně inovativní jako jejich pobřežní sousedé

Tato brazilská varianta byla potvrzena také v řadě dalších států po celé zemi, včetně Washingtonu, Oregonu a Arizony.

Copyright © 2021 KABC-TV. Všechna práva vyhrazena.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.