První případ brazilské varianty COVID-19 v Kalifornii byl nalezen v okrese San Bernardino

Úředníci kraje uvedli, že první případ COVID-19 v Kalifornii byl poprvé zjištěn v Brazílii na začátku tohoto roku v San Bernardinu přes víkend.

Kalifornské ministerstvo veřejného zdraví v sobotu na případ upozornilo kraj poté, co byl zjištěn v pozitivním testovacím vzorku odebraném 2. března, uvedl ve svém prohlášení veřejný informační pracovník okresu San Bernardino David Wirt.

„Je to skutečné a znepokojivé,“ řekl Dr. George Rutherford z Kalifornské univerzity v San Francisku. „Má mutaci, díky níž je o něco více přenosná, a mutaci, díky níž je o něco méně náchylná k přirozené imunitě a imunitě získané z vakcíny.“

Úředníci ve zdravotnictví nyní vyšetřují, jak byl občan, muž ve věku 40 let, vystaven proměnné. Podle úředníků se muž, který nebyl očkován, doma izoluje.

„Mnoho předchozích zpráv z Brazílie naznačuje, že tato proměnná se přenáší snadněji do určité míry podobně jako britská varianta,“ uvedla doktorka Catherine Bleachová ze Stanfordské univerzity. Blish říká, že i když jsou rané zprávy alarmující a o této alternativě není mnoho známo, je známo, že utajování a rozestupy budou stále účinné.

Dr. Bělidlo.

„Přijímáme okamžitá a rozhodná opatření k vysledování kontaktu, zadržení viru a spolupráci s CDPH při rozšiřování celé genetické sekvence, abychom identifikovali více případů,“ řekl Dr. Michael S. Sequeira, úředník okresního zdravotnictví. „Šíření nemoci lze zpomalit a šíření všech proměnných omezit sledováním kontaktů, strategickou karanténou s maskováním, sociálním distancováním a hlavně očkováním.“

Předpokládá se, že „brazilská“ varianta P.1 je nakažlivější než běžnější kmen virů.

V Brazílii jsou případy COVID-19 v současné době vysoké a míra očkování je velmi nízká. Dr. Blish a Rutherford zdůrazňují význam vakcín COVID-19 pro varianty, jako je tato, a další z Velké Británie a Jižní Afriky.

„Vakcína proti ní není neúčinná, není proti ní účinná,“ říká Dr. Rutherford.

READ  Proč mají tesáky pouze savci? Studie vrhá nějaké světlo na jeho překvapivý původ

Tato brazilská varianta byla potvrzena také v řadě dalších států po celé zemi, včetně Washingtonu, Oregonu a Arizony.

Copyright © 2021 KABC-TV. Všechna práva vyhrazena.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.