První český VR film bude mít premiéru na Venice Immersive 2022

PRAHA: Česko/německý interaktivní animovaný film ztmavení / Tmání Ondřej Moravec, který bude mít světovou premiéru na Venice Immersive 2022, je 25minutový pohlcující zážitek o depresi a způsobech, jak ji překonat. Je to také první český VR film podporovaný Český filmový fond.

Hrdina, sám režisér, nás provede rozmanitými terény a vypráví příběh svého boje s depresí, od puberty až po každodenní boj se „stmíváním“.

Prostřednictvím animace, která kombinuje stylizovanou podobu Moravcova prostředí s abstraktními obrazy jeho emocí, si diváci vyzkouší, jaké to je žít s nemocí, jak se s ní vyrovnat a jaké metody lidé s depresemi používají, aby se cítili lépe. Velká část interakce je ovládána hlasem, protože hlavní hrdina zjistí, že jeho hlas je nástrojem, jak dostat depresi pod kontrolu.

„Přemýšlel jsem zatemnění Od chvíle, kdy jsem se před sedmi lety dozvěděl o virtuální realitě. Měl jsem nápad vytvořit pohlcující simulaci toho, co se odehrává v hlavě muže během deprese. Moji přátelé mi za posledních 13 let mnohokrát řekli, že mám tak blízký vztah k depresi, že si nedokážou přesně představit, čím procházím. VR se stala skvělým nástrojem, jak na tuto otázku odpovědět jinak než bezmocným mlčením,“ řekl FNE Ondřej Moravec.

Koncept a scénář vznikly ve spolupráci se scenáristkou Alicí Krajírovou pod dohledem scenáristického poradce Zdeňka Blahy.

Za výtvarnou režii a vizuální koncept odpovídala Para Anna Stejskalová. Jaký je její způsob adaptace příběhu? „Když jsem se začal učit o virtuální realitě, Ontage mě oslovil s jejich projektem. Jelikož je film založen na vzpomínkách a vnitřním světě, výtvarný styl se musí změnit, aby ukázal „nedostatky“ a jakousi zasněnost, jako bychom měli tendenci znovu vytvářet vzpomínky v našich hlavách. Rozhodli jsme se tedy vyzkoušet ručně malovaný přístup, ale v kombinaci 3D objektů s ručně kreslenými texturami,“ řekla FNE Para Anna Stejskalová.

READ  EIB vyčlenila 191 milionů na projekty městské infrastruktury v Čečensku

Projekt produkovala Hana Bláha Šilarová Zarámujte obrázky (Česká republika) ve výrobě s čes Mozek je pohlcující a berlínské Nohear Media.

zatemnění Jde o první český film podporovaný virtuální realitou Český filmový fond. Na začátku vývoje nás velmi zajímalo, jak se k tomu fond postaví, a jsme moc rádi, že rada byla velmi statečná a podpořila nás ve vývoji a výrobě,“ řekla FNE Blaha Šilarová.

projekt podpořila Český filmový fond 240 000 EUR / 6 090 000 Kč s Medienboard Berlin-Brandenburg 75 000 EUR, Filmový talent Slin 2 750 EUR / 70 000 Kč a 5 000 EUR s Unity for Humanity. Celkový rozpočet je 560 000 EUR / 13 792 800 Kč.

Projekt byl vyvíjen v České republice od začátku roku 2019 do května 2021 a byl vyroben v České republice a Německu v červenci 2022.

Film Venice Immersive VR bude doprovázet speciální instalaci.

Ondřej Moravec je bývalý projektový ředitel Svět Na akci představil samostatný projekt pro VR projekty Filmový festival SlinThe Letní filmová škola Uherské Hradiště, Anifilm A Febiofest.

Informace o produktu:

Výrobce:
Zarámujte obrázky (Česká republika)
Hana Plaha Shilarová: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen JavaScript.

Přidružení producenti:
Mozek je pohlcující (Česká republika)
Now Here Media (Německo)

dluh:
Režie, scénář: Ondřej Moravec
Hlavní umělecká ředitelka a koncepční výtvarnice: Para Anna Stejskalová
Umělecký ředitel: Long Fei Treu
Umělecký producent: Hynek Svatoš
Unity Vývojář: Joseph Baranczyk
Zvukový designér: Tomáš Oramus
Scénář: Alice Krajčírová
Vedoucí technologie: Ondřej Pultera
Vedoucí výroby: Violeta Ivanova
UX, Script Consultant: Zdeněk Blaha UX
Art Director Nowhere Media: Moritz Meyerhofer
Vývojář, technik Nowhere Media: Felix Lange
Míchání hudby a zvuku nyní zde Média: Billy Mello

READ  Komunitní učitel Petr Mati omezuje svůj styl komunikace s českým ministrem zdravotnictví o Kovit-19

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.