Průzkum veřejného mínění ukázal, že „Biden“ neodpovídá obrazu Spojených států ve Francii a Německu

Americký prezident Joe Biden přednese poznámky ke zprávě o květnových pracovních místech poté, co američtí zaměstnavatelé zvýšili nábor zaměstnanců uprostřed propuknutí pandemie koronavirů (COVID-19), v Kongresovém centru Rehoboth Beach v Rehoboth Beach, Delaware, USA, 4. června 2021. REUTERS / Kevin Lamarck

Průzkum veřejného mínění v pondělí ukázal, že reputaci Spojených států jako přední světové mocnosti poškodila ve Francii a Německu manipulace Washingtonu s pandemií COVID-19, která zabila téměř 600 000 Američanů.

V předvečer cesty prezidenta Joe Bidena do Evropy průzkum veřejného mínění Německého Marshallova fondu a Bertelsmannovy nadace prohlásil, že znovu nezískal postavení Spojených států tak, jak tomu bylo před zásahem COVID-19. Čínská reputace mírně vzrostla.

Podle amerických výzkumných prací zveřejněných 26. března se Spojené státy za Bidenova předchůdce Donalda Trumpa mohly účinnější strategií vyhnout téměř 400 000 úmrtím.

Studie názorů v 11 zemích uvedla, že „první tři měsíce Bidenovy administrativy neměly vliv na francouzské a německé názory na americký vliv ve světě“.

„Tato čísla jsou v souladu s výsledky průzkumu z roku 2020, který ve prospěch Číny poklesl přibližně o 10 bodů z předepidemických čísel.“

Průzkum zjistil, že je to ve srovnání s vnímáním ve Spojených státech, že se zvýšil vliv USA v zahraničí.

Biden začíná ve středu své první evropské turné jako prezident, aby se zúčastnil summitů Skupiny sedmi, NATO a Evropské unie. Čelí výzvě napravit transatlantické vztahy poškozené Trumpem, jehož odstoupení od mezinárodních dohod a jeho ostrá kritika NATO podkopaly důvěru Evropy ve Washington.

Pouze 51% Němců považuje Spojené státy za spolehlivého partnera a jejich podíl stoupá na 60% ve Francii, 67% v Británii a 76% v Polsku. Méně než čtvrtina Turků důvěřuje USA. Studie uvádí, že většina Američanů považuje Evropskou unii za spolehlivého partnera.

READ  Poslední sovětský voják, který osvobodil Osvětim, zemřel v 98: NPR

Většina dotázaných respondentů se stále domnívá, že Spojené státy by měly být zapojeny do obrany a bezpečnosti v Evropě, s výjimkou Švédska, kde se názory liší, a Turecka.

Průzkum byl proveden online mezi 29. březnem a 13. dubnem a do vzorku bylo zařazeno 1 000 dospělých v každé z 11 zemí – Kanadě, Francii, Německu, Itálii, Nizozemsku, Polsku, Španělsku, Švédsku, Turecku, Velké Británii a Spojených státech.

Naše kritéria: Zásady důvěryhodnosti společnosti Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *