Průzkum ukázal, že lidé v zahraničí důvěřují Bidenovi v globálních otázkách více než Trumpovi

Jen několik měsíců před volbami plánovanými na letošní podzim prezident Biden v průzkumech mezi americkými voliči zaostává za svým rivalem z Bílého domu, bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Ale mnoho obyvatel mimo Spojené státy má podle nové zprávy na prezidenta pozitivnější názor než na jeho předchůdce, pokud jde o jejich řešení globálních problémů. průzkum V úterý zveřejnilo Pew Research Center.

Ve většině z 34 zkoumaných zemí lidé věřili Bidenovi více než Trumpovi, že „udělá správnou věc ve světových záležitostech“. Bidenův souhlas byl nejvyšší v evropských zemích, jako je Švédsko, Německo, Polsko a Nizozemsko – a prezident byl během ruské invaze silným zastáncem Ukrajiny a NATO. Vyšších výsledků dosáhla také v asijských zemích, jako je Japonsko a Jižní Korea, kde nedávno zdůraznila bezpečnostní závazky USA.

Biden také předčil Trumpa sousedním Mexikem a Kanadou, ačkoli Mexičané si příliš nedůvěřovali ani v jednom z lídrů: 36 % uvedlo, že věří Bidenovi, že udělá správnou věc, a 12 % uvedlo, že důvěřuje Trumpovi, že to udělá.

Rozdíl v názorech byl mnohem užší v Indii, kde 44 % uvedlo, že věří Bidenovi, a 42 % uvedlo, že věří jeho předchůdci. V Izraeli, kde 57 % uvedlo, že věří Bidenovi, a 54 % uvedlo, že důvěřuje Trumpovi.

Bývalý prezident předčil Bidena v Tunisku a Maďarsku. Maďarský autoritářský vůdce Viktor Orbán se s Trumpem sešel v březnu a Republikánská strana, zejména krajně pravicové strany, v něm viděly příklad silného vedení.

Být zatčen

Souhrnné příběhy, abyste byli rychle aktuální

Od doby, kdy Hamas 7. října zaútočil na Izrael a vyvolal izraelskou válku v pásmu Gazy, stojí Biden na straně Izraele, i když se stále více izoluje na světové scéně uprostřed devastace a rostoucího počtu civilních obětí v Gaze. Biden se však v posledních týdnech k izraelskému premiérovi Benjaminu Netanjahuovi choval přísněji a občas byl neomalený. Ostré komentáře Kritika Netanjahuova chování ve válce.

READ  Afghánci prchají před Talibanem; Biden brání rozhodnutí odstoupit

Bidenovo zvládání války v Gaze bylo nejméně oblíbené mezi 40 566 dospělými zkoumanými od 5. ledna do 21. května pomocí metod náhodného výběru. 57 % lidí, na základě průměrů z 34 zemí, uvedlo, že nesouhlasí s Bidenovým řešením konfliktu mezi Izraelem a Hamasem. 31 % uvedlo, že s tím souhlasí.

Průzkum ukázal, že 50 % účastníků nesouhlasilo s tím, jak se vypořádal s konfliktem mezi Ukrajinou a Ruskem, zatímco 39 % souhlasilo.

Zdá se, že Bidenova podpora Izraeli uprostřed jeho války v Gaze stála Spojené státy podporu ve velké části arabského světa. podle Arabské průzkumy barometru, která shromažďuje údaje o populacích na celém Blízkém východě, ztratily Spojené státy oblibu u lidí v Jordánsku, Libanonu a Mauritánii. Dokonce i McDonald’s se svou aurou Americana zaujal na Blízkém východě.

Bílý dům, Bidenova kampaň a Trumpova kampaň okamžitě nereagovaly na žádosti o komentář.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *