Prototyp rakety SpaceX Starship ospravedlňuje přistání … pak exploduje

Potřetí se zdálo být kouzlo rakety kosmické lodi Elon Musk – i když to tak nebylo.

Nejnovější prototyp nosné rakety SpaceX bezchybně letěl na obloze ve středu ve zkušební nadmořské výšce z Boca Chica v Texasu a poté se vrátil na Zemi, aby dosáhl prvního stálého přistání prototypu kosmické lodi.

Vítězství však nemělo dlouhého trvání. Mírně zasunutá na jednu stranu, kde automatizovaný systém hašení požáru trénoval proud vody na stále hořící plameny základny rakety, se kosmická loď rozbila na kusy asi osm minut po přistání.

Jednalo se o třetí takový pokus o přistání, který skončil úspěšnou petardou po úspěšném zkušebním letu hvězdné lodi, který SpaceX vyvinul k přepravě lidí a 100 tun nákladu při budoucích misích na Měsíc a Mars.

Zkušební let prototypu prototypu Starship SN10 ve zkušebním zařízení SpaceX v jižním Texasu poblíž vesnice Boca Chica v Brownsville v Texasu, 3. března 2021.SpaceX / přes AFP – Getty Images

Pro Muska, miliardářského zakladatele SpaceX, který je také vedoucím výrobce elektromobilů Tesla, byly výsledkem smíšené zprávy.

Kosmická loď SN10 se velmi přiblížila dosažení bezpečného vertikálního přistání dvou předchozích modelů – SN8 v prosinci a SN9 v únoru. V tweetu v reakci na bleskové gratulace od fanouška jeho práce Musk odpověděl: „RIP SN10, admin dump.“

Krátký okamžik po přistání byl video kanál SpaceX na kanálu YouTube společnosti přerušen. Přímé vysílání fanoušků na stejné platformě sociálních médií však ukázalo explozi, která náhle vybuchla na základně rakety, vyhodila SN10 do vzduchu, než narazila na zem a vzplála.

Plná raketa Starship, která při spojení s extrémně těžkým posilovačem první fáze dosáhne 120 metrů, je plně opakovatelně použitelnou nosnou raketou nové generace SpaceX – centrem Muskových ambicí, aby bylo cestování člověka do vesmíru nákladnější. A rutina.

READ  Producent Final Fantasy říká, že seriál „bojuje“

První orbitální let do vesmíru je plánován na konec roku. Musk uvedl, že plánuje letět japonským miliardářem Yusaku Maezawou kolem Měsíce na palubu kosmické lodi v roce 2023.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *