Protivládní protest táhne do české metropole desetitisíce lidí

Protivládní protest táhne do české metropole desetitisíce lidí

Praha 28. října (EFE). Desetitisíce lidí se v pátek sešly v tomto hlavním městě, aby požadovaly, aby současná česká vláda ustoupila administrativě, která přijme neutrální zahraniční politiku, ukončila vojenskou podporu Ukrajině a obnovila nákupy ruského přírodního materiálu. Plyn.

Demonstranti skandovali „Rezignace, rezignace“ a mnozí z nich mávali českými vlajkami a nesli plakáty vyzývající jejich zemi k vystoupení z NATO a Evropské unie.

Protest ke Dni nezávislosti je od začátku minulého měsíce už potřetí, co v Praze vyšel velký počet do ulic a požadoval odstoupení středopravého premiéra Petera Fialy.

Policejní zdroje uvedly, že účast byla v pátek nižší než 70 000 lidí, kteří se zúčastnili první demonstrace 3. září, ale demonstranti zaplnili Václavské náměstí u příležitosti 104. výročí oddělení Československa od Rakousko-Uherska.

Přestože akci organizovala pravicová skupina Czech Republic First, účastnili se jí lidé napříč politickým spektrem.

Česká republika se nejprve staví proti vojenské podpoře Ukrajiny tváří v tvář ruské invazi a chce, aby Praha přijala politiku neutrality.

Demonstranti, včetně bývalého sociálnědemokratického premiéra Jiřího Paroubka, také odsoudili růst cen energií v souvislosti s omezením EU na dovoz zemního plynu z Ruska.

Paroubek varoval před „velkou krizí“ a řekl, že lidé mají důvod se obávat nedostatku zemního plynu v této zemi s 10,5 miliony obyvatel.

Fialova pětikoaliční vláda silně podporuje Ukrajinu a souhlasila s tvrdými sankcemi EU vůči Rusku, které bylo významným dodavatelem zemního plynu do ČR.

Ministr hospodářství Zbenik Stanjora nedávno řekl, že Česko nebude v příštím vítězi bez paliva, protože zásobníky plynu jsou plné z 95 procent. EFE video-wr / dr

READ  České muzeum vrací původní Beethovenovu partituru dědicům | ab zábava

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *