Propuknutí virů a omezení vrhají stín na evropskou ekonomiku

Člen Úřadu pro veřejný pořádek zkoumá protokol „2G“ pro koronavirové onemocnění (COVID 19) v kavárně v německé Berně, 24. listopadu 2021. [Photo/Agencies]

Odborníci uvedli, že náhlý nárůst případů COVID-19 v celé Evropě, který na některých místech vedl k uzamčení a radám pracovat z domova, hrozí zaplavením ekonomiky kontinentu.

Andrew Kenningham z Capital Economics řekl The Telegraph, že 19členná eurozóna, která používá měnu euro, by mohla zažít recesi kvůli masivnímu nárůstu cen energií v souvislosti s virem a odstavení německé ekonomiky, které bude následovat po novém omezení virů.

Vysoké ceny energií již zvýšily životní náklady v Evropě a způsobily nejvyšší inflaci v eurozóně od roku 2008.

„Pokud se počet případů v příštím týdnu velmi rychle zvýší, můžeme zaznamenat určitá omezení,“ řekl Kenningham, když Německo ve středu zaznamenalo rekordních 66 884 případů COVID-19.

Vzhledem k tomu, že počet obětí v zemi tento týden překročil psychologickou hranici 100 000, ekonom z Berenbergu Salomon Fiedler pro The Telegraph řekl, že Německo, které je zodpovědné za zhruba třetinu ekonomického výkonu eurozóny, se také potýká s dodavatelským řetězcem. Problémy přisuzované viru.

Řekl, že vysoká míra infekce „pravděpodobně v blízké budoucnosti brzdí růst kvůli obnoveným omezením.“

Německá omezení související s epidemií se zatím zaměřují hlavně na neočkované lidi, řekl Fiedler, ale „dokonce i očkovaní lidé se zdráhají jít ven a utrácet“.

Mnichovský Institut pro ekonomický výzkum, známý jako Ifo, ve svém posledním průzkumu mezi 9 000 společnostmi uvedl, že důvěra německého podnikatele je na nejnižší úrovni za sedm měsíců kvůli obavám, že nedávné vypuknutí epidemie povede k omezením vedoucím k recese. Ekonomika.

„Problémy v zásobování a čtvrtá vlna koronaviru jsou výzvou pro německé společnosti,“ citoval Iva list Guardian.

BBC poznamenává, že Francie také zaznamenává prudký nárůst případů COVID-19 a má být znovu zavedeno povinné nošení roušek a další omezení.

Malé evropské ekonomiky přispívají k problémům Evropy, přičemž Rakousko se tento týden vrací k úplnému blokování a Švýcarsko, které zaznamenalo 50procentní nárůst případů COVID-19, vyzývá lidi, aby pokud možno pracovali z domova.

Česká republika, Maďarsko a Slovensko tento týden také hlásily rekordní počty nakažených novým koronavirem.

Ponuré zprávy způsobily, že euro vůči dolaru kleslo na nejnižší úroveň za více než rok.

Bloomberg ve čtvrtek uvedl, že recese v Německu již možná začala, přičemž jeho ekonomika roste ve třetím čtvrtletí méně, než se původně očekávalo, kvůli prudkému poklesu investičních výdajů.

Bloomberg uvedl, že celková produkce Německa vzrostla o 1,7 procenta namísto 1,8 procenta, které německý statistický úřad předpovídal koncem října.

Tamní centrální banka Bundesbank dodala, že nové údaje o inflaci v zemi, které budou zveřejněny v pondělí, by mohly ukázat listopadovou hodnotu těsně pod 6 procenty.

READ  4 Visegrádské země v Evropě diskutují o bezpečnosti a kontrole virů

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *