Propuknutí plísňové infekce postihlo více než 90 pracovníků v papírně Escanaba

Předpokládá se, že více než 90 zaměstnanců papírny na Horním poloostrově bylo infikováno houbou nalezenou v půdě a rozkládajícím se dřevu, přičemž asi tucet zaměstnanců vyžaduje hospitalizaci.

Vyšetřování ohniska myxomatózy v papírně Billerud v Escanabě pokračuje, do kterého jsou zapojeni místní, státní a federální úředníci pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci. S téměř 900 zaměstnanci je mlýn Billerud největším průmyslovým zaměstnavatelem a ekonomickým motorem North Midland ve státě, uvádí Michigan Economic Development Corp.

Propuknutí myxomatózy postihující velké množství lidí je velmi neobvyklé, protože plísňové onemocnění se obvykle nepřenáší z člověka na člověka. Místo toho, zdůrazňuje, byly desítky zaměstnanců infikovány stejnými látkami, které obsahovaly spory plísní, Mycobacterium, nalezené v životním prostředí na východě Spojených států a části Kanady.

Co dělají houby v lidském těle?

„Jsem v papírně asi 11 let a nikdy jsme nic takového neviděli,“ řekl Gerald Keel, prezident místního odborového svazu 21 ocelářů, který zastupuje asi 670 zaměstnanců závodů.

Podle pátečního sdělení místního zdravotního oddělení a veřejného zdraví okresu Delta a Menominee bylo pomocí biopsií a/nebo laboratorních kultivací potvrzeno asi 19 případů mykózy fungoides u zaměstnanců společnosti Bellrod, přičemž dalších 74 pracovníků bylo testováno jako možné případy – kteří mají příznaky. plísňové infekce. S pozitivním testem na antigen nebo protilátky z moči nebo slin.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *