Promítání filmu „Údolí včel“

Promítání filmu „Údolí včel“

datum: 7. února 2024 17:30–19:30Místo: Velvyslanectví České republiky ve Stockholmu, The Pavilion, Velagatan 21

Velvyslanectví České republiky ve Stockholmu ve spolupráci se Švédsko-česko-slovenskou společností a Českým centrem ve Stockholmu uspořádalo další kinovečer na počest režiséra Františka Vlašila, který by v únoru toho roku oslavil 100. narozeniny. Pro tuto událost byl vybrán jeden z jeho stěžejních filmů „Valley of the Bees“.

František Vlačil, významný československý filmový režisér a scenárista, byl klíčovou postavou hnutí nové vlny 60. let. Mezi jeho přínosy pro československou kinematografii patří mistrovská díla jako Markéta Lazarová nebo Údolí včel. V roce 1998 byl na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech oceněn za velký přínos světové kinematografii.

Údolí včel (1967) se odehrává ve středověku a ponoří se do témat náboženského fanatismu, síly víry a touhy po svobodě. Film zkoumá univerzální témata lidského údělu a odvahy vzepřít se moci establishmentu. Hlavní roli ztvárňuje výjimečný herec Peter Šypek.

READ  "Jednou" nestačí k zobrazení krásné knihy | Umění a zábava

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *