Promítání českého filmu „Noční sovy“

Promítání českého filmu „Noční sovy“
Promítání českého filmu „Noční sova“ | Velvyslanectví České republiky v Kodani

Tradice promítání českých filmů na Velvyslanectví ČR pokračovala 19. května 2009, kdy byl v rezidenci velvyslanectví promítán současný film s názvem „Noční sovy“ (2008) režisérky Mikaely Pavlatové. Ceremoniálu se zúčastnila místní česká komunita, čeští a dánští studenti a také řada diplomatů.

Michaela Pavlatová je zkušená česká filmová režisérka. filmy Mluví, mluví, mluví (1991) a opakovat (1995) patří k jejím nejúspěšnějším celovečerním filmům. Michaela Pavlatová je také talentovaná animátorka a filmová výtvarnice a jako herečka se objevila v několika filmech. Film Noční sovy V roce 2008 získal cenu na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech za herecké výkony Marthy Isové (Nejlepší herečka v hlavní roli) a Jerryho Madela (Nejlepší herec v hlavní roli). Příběh filmu, který napsala prvorepubliková scénáristka Irina Hejdová, se odehrává v ulicích Prahy, v drsném prostředí Karlína a Florence.

READ  Portland International Film Festival 2021: Reimagine the iconic event with virtual shows, drive shows, and more

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *