Projekt Delta-2: Nigérie, na realizaci bylo vyčleněno 20,5 milionu USD.

Výkonný viceprezident/výkonný ředitel Národního institutu pro vědeckou a inženýrskou infrastrukturu (NASENI), prof. Mohammed Sani Haruna, jménem federální vlády, ve čtvrtek slavnostně zahájil prezidentský výbor pro transfer technologií mezi Nigérií a Českou republikou. Projekt Delta-2.

Hodnocení má zajistit úspěšné dodání projektů, které podporují rozvoj a rozšiřování infrastruktury, výroby a inovací vedoucích k vyráběným technologiím a produktům v Nigérii.

Šéf NASENI, který je zároveň spolupředsedou prezidentského výboru, řekl: „Česká vláda vyčlenila 250 milionů Kč, což odpovídá přibližně 10,5 milionu dolarů, jako financování výzkumu. Jménem FGN přispěje NASENI 10 mil. USD.

Celkem 78 (27,5 %) z 284 veřejných návrhů předložených ke screeningu pro program Delta-2 s uvedením tematických oblastí jako zemědělství; Těžba 12 (4,2 %) a MSP 194 (86,3 %).

Haruna vyzval členy panelu, aby zajistili, že kritické projekty vedoucí k technologiím a produktům vyrobeným v Nigérii budou vybrány ze společností, které transformují Nigérii a zahájí průmyslovou revoluci v zemi.

Nigérie a Česká republika v květnu zahájily veřejné návrhy na výzkumný a vývojový (R&D) projekt projektu Delta-2 v hodnotě 16,2 milionů dolarů.

Projekt Delta-2 je model spolupráce Technologické agentury ČR (TA-ČR) běžící v letech 2020-2025, jehož prostřednictvím sponzoři využívají výzkum a inovace výrobních firem a inovativních firem.

NASENI a TA-ČR podepsaly v roce 2014 v Praze Memorandum o porozumění o klíčových oblastech transferu technologií a inovací, které spolufinancovaly česko-nigerijský bilaterální projekt výzkumu a vývoje v projektu Delta-2.

Předseda Prezidentského implementačního výboru (PIC) pro transfer technologií/výměnu informací mezi Nigérií a Českou republikou Mohammed Tahiru uvedl, že mandát výboru je zásadní pro implementaci Memoranda o porozumění mezi oběma zeměmi, které uznává klíč a důležité role VIC. a Naseni.

READ  Romani Kick Boxer vyhrál čtvrtfinále klece na CTA - slovenský OKTAGON MMA, stáhl se po zranění

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.