Prohlášení USA, Indie, Japonska a Austrálie o Indo-Pacifiku

Americký prezident Joe Biden pořádá 24. září 2021 ve Washingtonu, DC, summit lídrů Kvarteta s indickým premiérem Narendrou Modim, australským premiérem Scottem Morrisonem a japonským premiérem Sugou Yoshihide.

Sarhpeth Mani | Getty Images

Aniž bychom zmínili Čínu, vedoucí představitelé čtyř hlavních demokracií – USA, Indie, Japonska a Austrálie – zopakovali svůj závazek vůči svobodnému a otevřenému indo -pacifickému regionu „nezatíženému nátlakem“.

náš prezident Joe Biden V pátek se zde konal summit lídrů kvartet, kde se ve Washingtonu, DC sešli premiéři Indie, Japonska a Austrálie na svém prvním osobním setkání.

„Společně se znovu zavazujeme k podpoře svobodného, ​​otevřeného řádu založeného na pravidlech, založeného na mezinárodním právu a nekompromisního nátlaku, k posílení bezpečnosti a prosperity v indo-pacifickém regionu i mimo něj,“ řekl Biden společně s Indií. Narendra ModiVe společném prohlášení to uvedli Japonci Yoshihide Suga a Australan Scott Morrison.

V prohlášení se jako země neuvádí Čína nebo její rostoucí vliv v regionu V horkoprsém Jihočínském moři se stává asertivnější a Východočínské moře a pravidelně hlídkuje tamní vody.

„Hájíme právní stát, svobodu plavby a přeletů, mírové řešení sporů, demokratické hodnoty a územní celistvost států,“ dodali.

Čtyři země mají tzv. Alianci Dialog pro čtyřnásobnou bezpečnost nebo Čtyřnásobná bezpečnost, která se staví za oddanou svobodné, otevřené a inkluzivní indo-pacifické oblasti.

„Odsouzeno k neúspěchu“

V některých kruzích je kvarteto považováno za protičínskou alianci částečně kvůli Pekingu Stále agresivnější pohyby ve Východočínském moři A Jihočínské moře v posledních letech.

Čtyřčlenní mají Zúčastněte se společných námořních cvičení Šel jsem nahoru Obranná partnerství mezi sebou navzájem.

Skupina se však ve svých veřejných prohlášeních výslovně nezmínila o Číně a místo toho se zaměřila na Běžné problémy, jako je Covid-19, globální zdraví, infrastruktura a změna klimatu.

Více zde: Přečtěte si celou zprávu o čtyřnásobném projektu CNBC, včetně vizualizací dat, map a časové osy

Přítomnost Pekingu je však stále nadměrná.

Harsh Pant, vedoucí programu strategických studií Nadace Observer Research v Novém Dillí, uvedl, že přítomnost Číny je evidentní ve všech iniciativách, které členské státy Kvarteta chtějí uskutečnit, včetně diplomacie v oblasti očkování, infrastruktury, technologické spolupráce a námořní bezpečnosti.

„Jde o to, aby tyto země nabídly alternativu k tomu, co se Číňané snaží nabídnout prostřednictvím svého vlastního modelu,“ řekl Pant v pondělí pro CNBC. Vysvětlil, že pro mnoho menších zemí v Indo-Pacifiku je současnou možností buď pronásledování Číny, nebo nic.

Peking má Ambiciózní iniciativa Pás a silnice Jeho cílem je rozšířit globální vliv Číny budováním námořních obchodních cest a železnic, které spojují zemi se střední Asií, Evropou a Afrikou.

Čína se naopak domnívá, že aliance kvartet je „odsouzena k neúspěchu“.

„Je to uzavřená a exkluzivní klika zaměřená na jiné země, která jde proti trendu doby a aspiracím regionálních zemí,“ řekl mluvčí čínského ministerstva zahraničí Zhao Lijian v pátek na tiskové konferenci před setkáním vedoucích Kvartetu.

„Nenajdete žádnou podporu a jste odsouzeni k neúspěchu,“ dodal.

Nové i stávající iniciativy

Quad V pátek oznámila řadu nových iniciativ a zavázala se posílit stávající závazky.

Obsahují:

Vakcíny na covid-19
Spojené státy, Indie, Japonsko a Austrálie se zavázaly darovat celosvětově více než 1,2 miliardy dávek vakcín proti Covid-19-to je navíc k vakcínám, které tyto čtyři země již financovaly prostřednictvím Mezinárodního zařízení pro přístup k očkování pro země s nízkými příjmy, známé jako Covax. Indie, jeden z největších světových výrobců vakcín, uvedla, že od příštího měsíce obnoví export vakcín.

Skupina pro koordinaci infrastruktury čtyř
Vedoucí představitelé oznámili skupinu, která bude koordinovat úsilí o vybudování vysoce kvalitní infrastruktury a poskytovat technickou pomoc regionálním partnerům za účelem uspokojení infrastrukturních potřeb indo-pacifického regionu.

řešení změny klimatu
Řešení změny klimatu bylo jedním z hlavních mluvících bodů Kvarteta. Skupina oznámila několik opatření, včetně vytvoření Zelené námořní sítě, kde budou vyzvány velké přístavy z každé země, aby spolupracovaly na snížení emisí uhlíku z hodnotového řetězce lodní dopravy.

Kritické a rozvíjející se technologie
Pokud jde o kritické a nově se objevující technologie, jako je 5G, Quartet oznámil plány na vytvoření iniciativy dodavatelského řetězce polovodičů, která bude mapovat a identifikovat zranitelná místa a zabezpečit přístup k polovodičům a jejich důležitým součástem.

prostor
Čtyři země plánují spolupracovat v oblasti vesmírných technologií vytvořením nové pracovní skupiny, která bude diskutovat o způsobech výměny satelitních dat za účelem pozorování Země a analýzy rizik změny klimatu.

READ  Ozbrojenci při útoku na ruské brance zabili 11 lidí a 15 zranili

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *