Produkce: Tomasz Klein je citlivý člověk v postprodukci s češtinou/slovenkou

PRAHA: Český režisér/scenárista Tomasz Klein je v současné době v postprodukci svého filmu Citlivý člověk / Chitliv Silovch, který vychází ze stejnojmenného románu Jakima Topola. Dokončení projektu se odhaduje do roku 2023.

Eliáš (12) a jeho rodina se po letech kočovného života vrací domů, ale místo krásného návratu najdou maminčina otce umírat ve špinavém bytě. Matka se vyčerpáním zhroutí a otec ji odveze do nemocnice. Stařec přes noc umírá, a když se otec vrátí, vojáci už Eliáše a jeho malého bratra berou. Zde začíná divoká odysea otce Eliase a jeho malého bratra, trojice převlečených za dívky.

„Připadá mi, že dnes jsme připraveni obětovat téměř vše, abychom se cítili bezpečně a pohodlně. Abychom toho stavu dosáhli, vytváříme si iluzi, která nám brání skutečně si užívat života. Topolova kniha mě ovlivnila, když můj otec náhle zemřel a můj první narodila se dcera. Citlivý člověk Film o komplikovaném vztahu otce a syna má podobu roadfilmu. Tato šílená cesta slouží jako metafora chlapeckého dospívání. Aby Elias dozrál, musí nejen projevit své dětské cítění vůči cynickému světu kolem sebe, ale také svému vlastnímu otci, který jeho citlivost potlačil. „Naší ambicí je představit divákům seriózní autorský film, který je konfrontuje s obtížnými tématy dnešního světa, ale jehož stylizace, energie a spontánnost nabízí inspirativní způsob,“ řekl Tomás Klein FNE.

V hlavní roli jsou Jaroslav Kuhra, David Brácha, Alexandra Borbeli, Jiří Lábus, Tatiana Tyková, John Zaguliak a Jiří Schmitzer.

Film produkuje Tomáš Michalák v češtině Mistrovský film a Ivan Ostrovskij Slovákem Obrázky bankovního grafu. Vzniká v koprodukci Česká televize. Jaroslav Sedláček je kreativní producent. Odhadovaný celkový rozpočet je 1,2 milionu eur.

Tento projekt je podporován Český filmový fond 408 259 EUR / 10 mil. Kč, dále 40 828 EUR / 1 mil. Kč Moravskoslezský kraj, 16 331 EUR / 400 000 Kč Plzeňský kraj a Slovenský audiovizuální fond s 200 000 EUR / 4 898 433 Kč.

READ  Jak zapadá Kanada s Českou republikou v semifinále olympijské kvalifikace

Natáčení začalo v dubnu 2022 a skončilo koncem léta. Film se natáčel v Moravskoslezském a Plzeňském kraji a také v Mělníku a Mali Dunažek (Slovensko).

Postprodukce filmu a zvuku je naplánována na leden až duben 2023.

Kino umění Film bude uveden na Slovensku a v České republice.

Thomas Klein vystudoval režii FAMU. Jeho krátký film Retriever Prezentováno v sekci Cinéfondation na FF v Cannes. Působil jako druhý ředitel Vlk z Royal Vineyard Street (2016), produkoval Czech Master Film ve spolupráci s francouzskými Bogalupo Films a Slovak Media Film, který dokončil po smrti Jana Němce.

Informace o produktu:

Výrobci:
Mistrovský film (Česká republika)
Tomáš Michálek: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Chcete-li jej zobrazit, musí být povolen JavaScript.
Obrázky bankovního grafu (Slovensko)
Ivan Ostrovský: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Chcete-li jej zobrazit, musí být povolen JavaScript.

Přidružený výrobce:
Česká televize (Česká republika)

dluh:
Režie: Tomáš Klein
Scénář: Tomáš Klein, Lucie Vaňková, Kateřina Traburová
DoP: Duan Husár ASK
Skladatel: Jonathan Bastircak (Bijoni)
Hrají: Jaroslav Kuhra, David Brácha, Alexandra Borbeli, Jiří Lábus, Tatiana Dyková, John Zaguliak, Jiří Schmitzer

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.