Proč se Česká republika na Euru 2024 jmenuje Česká republika?

Proč se Česká republika na Euru 2024 jmenuje Česká republika?

Hvězda českého záložníka Tomáš Souček se na tréninku protahuje (EPA)

Česká republika Začněte s nimi Euro 2024 Jeho dnešní kampaň bude těžký zápas proti Portugalsku.

Česká republika doufá v pozitivní start v těžké skupině šest, do které patří i Turecko a Gruzie, která se účastní poprvé a v úterý se střetla s Dortmundem.

Záložník West Hamu Tomáš Souček Je srdcem týmu, který čelí Cristianu Ronaldovi a zbytku velmi silného portugalského týmu.

Fanoušci a diváci si mohou všimnout, že Česká republika bude v následujících týdnech často označována jako „Česká republika“ a pod zkratkou ji oficiálně uvádí UEFA. Vysílatelé, komentátoři a učenci stále častěji používali v přípravě na tento turnaj název Czechia.

Země se jmenovala Československo, když byla poprvé založena v roce 1918 po rozpadu Rakouska-Uherska, a tento název byl obnoven po skončení nacistické okupace po druhé světové válce. V roce 1992 po pádu Sovětského svazu vznikly Česká republika a Slovensko jako samostatné státy.

Česká republika ve skutečnosti změnila svůj preferovaný název na Czechia dne 1. července 2016. Vláda země schválila nový název jako anglický název s cílem podpořit používání „snížit zmatek mezi anglicky mluvícími lidmi a posílit identitu a ekonomiku země“ . “, podle oficiálního Stálého výboru vlády Spojeného království pro zeměpisná jména (PCGN).

Ačkoli se čeština pomalu uchytila, její trvání na používání češtiny v oblastech souvisejících se sportem, literaturou, hudbou, médii a uměním ji v posledních letech posunulo do popředí – o čemž svědčí její rostoucí viditelnost ve fotbale a ve fotbale. Tohle je mistrovství Evropy.

Oficiálním názvem země však zůstává Česká republika a oba názvy se staly zaměnitelnými.

READ  Páteční večer je začátkem velkého víkendu pro sportovní fanoušky Philly

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *