Proč přestat tolik sledovat televizi? Nová studie říká, že to ovlivňuje, jak stárnete

Proč přestat tolik sledovat televizi?  Nová studie říká, že to ovlivňuje, jak stárnete

Přihlaste se k odběru newsletteru CNN’s Fitness, But Better. Náš sedmidílný průvodce vám s podporou odborníků pomůže osvojit si zdravou rutinu.



CNN

Nahradit čas strávený u televize fyzickou aktivitou nemusí znít jako ta nejzábavnější věc, ale podle nové studie to souvisí s mnohem větší šancí na zdravé stárnutí.

„Naším hlavním poselstvím je, že nahrazení času u televize lehkou fyzickou aktivitou, středně intenzivní až intenzivní fyzickou aktivitou a spánkem (pro účastníky s nedostatečným spánkem) je prospěšné pro zdravé stárnutí,“ řekl vedoucí autor studie Dr. Molin Wang, který se zapojil. ve studiu. Profesor medicíny na katedře epidemiologie na Harvardské škole veřejného zdraví T. H. Chana.

Výsledky nejsou překvapivé, jak prokázalo několik studií Sedavé chování má významný vliv na zdravířekl Dr. Andrew Freeman, ředitel prevence kardiovaskulárních chorob a wellness v National Jewish Health Center v Denveru. Freeman nebyl zapojen do této studie.

V této studii výzkumníci analyzovali data z Zdravotní studie sester Podle studie zveřejněné v úterý v časopise z více než 45 000 lidí ve věku 50 a více let v roce 1992 byli také bez chronických onemocnění. Síť JAMA je otevřená.

Vědci sledovali 20 let, aby získali informace o době, kterou lidé trávili sezením v práci a doma, sledováním televize, a hodinách stání nebo chůzí doma a v práci. Tato data byla analyzována s údaji o jejich stárnutí.

Zdravé stárnutí bylo definováno jako dožití se alespoň 70 let a zachování alespoň čtyř oblastí zdraví – jako je žádné závažné chronické onemocnění, žádné zhoršení subjektivní paměti, fyzické zdraví a duševní zdraví, uvádí studie.

Studie ukázala, že každé další dvě hodiny sezení u televize bylo spojeno s 12% snížením šance na zdravé stárnutí. Na druhou stranu přidání dvou hodin lehké fyzické aktivity v práci vedlo k 6% nárůstu pravděpodobnosti zdravého stárnutí.

READ  Jak se mohou sportovci vrátit ke cvičení po nakažení COVID-19: Vydány nové pokyny

Studie ukázala, že nahrazení hodiny sezení u televize lehkou fyzickou aktivitou doma nebo v práci je spojeno s lepšími šancemi na zdravé stárnutí.

„Zdá se, že pobyt u televize je neustále spojen s horšími výsledky,“ řekl Freeman. „Samozřejmě, že fyziologicky dává smysl, že lidé nikdy neměli sedět celý den před obrazovkou.“

Dodal: „Čím více sedíme, tím více problémů čelíme, zvláště když stárneme.“

Erdark/E+/Getty Images

Nová studie ukazuje, že aktivnější a méně sezení při sledování televize vám může poskytnout větší šanci na zdravé stárnutí.

studie 2017 Ukázal vztah mezi časem stráveným sezením a předčasnou smrtí z jakékoli příčiny. Sedativní čas v dětství může zvýšit riziko srdečních onemocnění později v životě Výzkum 2023.

Dodal, že problém je zvláště špatný, když jedí příliš mnoho soli, což je běžné v americké stravě, aniž bychom měli dostatek pohybu pro cirkulaci tekutin.

Tyto nezdravé návyky jdou často ruku v ruce.

„Když lidé sedí před televizí, obvykle si s sebou přinesou všechny tyto nemocné činnosti, jako je rychlé občerstvení, večeře u televize, neschopnost spojit se s ostatními a mohou dokonce přerušit spánek,“ řekl Freeman.

Také čas, který strávíte sezením u stolu nebo na pohovce v obývacím pokoji, vás připravuje o možnosti dostat se ven a být aktivní.

„Přicházíte o všechnu tu fyzickou aktivitu, což je opravdu neuvěřitelný způsob, jak snížit kardiovaskulární riziko a krevní tlak,“ řekl Freeman.

Pokud pracujete osm, 10 nebo dokonce 12 hodin denně v kanceláři, může být pro vás obtížné vměstnat do svého dne více pohybu.

„Můj velmi silný návrh je, že byste měli zvážit pořízení psacího stolu ve stoje, pokud můžete, nebo dokonce psacího stolu, pokud můžete a máte na to prostor,“ řekl Freeman.

Pokud to není možné, mohou pomoci věci jako častější vstávání nebo schůzky na procházce, řekl.

READ  „Zničující“ tání Grónska, nalezeny antarktické ledovce

„Pokud sedíte déle než 30 minut v kuse, v mé knize je to pravděpodobně příliš dlouho a opravdu se chcete zkusit trochu pohybovat,“ dodal Freeman.

Sezení nebo sledování televize však zakazovat nemusíte.

Možná zkuste spárovat televizi se zdravým chováním, jako je sledování na cestách nebo jíst výživnou svačinu, řekl. Nebo ještě lépe, stanovte si hranice.

„Existují všechny tyto skvělé nástroje a aplikace… a mnoho lidí na ně pohlíží jako na nástroje pro děti, ale pravdou je, že jsou stejně dobré i pro dospělé,“ řekl Freeman. „Umožňuje vám sledovat, kolik času trávíte na obrazovce a kolik aktivit děláte na stejném zařízení, což je docela cool.“

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *