Proč hráči World of Warcraft protestují proti hernímu vývojáři Blizzardu

svět plechovekAktuální sociální centrum Oribosu je plné hráčů, ale není to kvůli novému nájezdu nebo aktualizaci. Stovky hráčů se účastní herního protestu proti Activision Blizzard Po podání žaloby v úterý kalifornské ministerstvo spravedlivého zaměstnání a bydlení. Mezi dokumenty soudu patří obvinění z „kultury mladých chlapců“, která vystavovala zaměstnankyně „neustálému sexuálnímu obtěžování“.

Protest organizoval Fence Macabre, syndikát role-playing, který provozuje frakčně neutrální příběhy na serverech Wyrmrest Accord a Moon Guard. Kromě toho skupina financuje charitativní organizaci Black Girls Code, neziskovou organizaci zaměřenou na vzdělávání dívek ve věku 7-17 let o počítačovém programování a digitálních technologiích.

Soud byl ve středu večer široce medializován. Mnoho hráčů bylo zděšeno, když slyšeli o domnělé kultuře obklopující hru, která znamená hodně lidí.

Když se hráči odhlásí z protestu, objeví se ve skupině nové tváře. Mnoho z jejich účtů je „zamčeno“, což znamená, že mají na svém účtu aktivní předplacenou dobu přehrávání. Chvíli jsem seděl mezi protesty a sledoval příliv a odliv konverzace. Někteří se ukázali, aby se rozloučili a přáli svým hvězdám hodně štěstí, například trpaslík, který řekl, že hledá důvod, proč se vrátit do Final Fantasy 14. Jiní v sit-in využili příležitosti, aby se zbavili hněvu a frustrace s konkrétními zaměstnanci Blizzardu jmenovanými v obleku, spekulovali v herním chatu o manažerovi, který napsal okamžitou odpověď společnosti.

slabá šedáFence Macabre, zástupce společnosti Fence Macabre a autentický čtenář poskytující médiím nativní havajskou perspektivu, o protestu hovořil s Polygonem. „Někteří z lidí, kteří se k nám připojili, stále váhají a diskutují o opuštění komunit, které sponzorovali,“ napsala ve zprávě sváru. „Nikdy není snadné rozhodnutí nechat za sebou tak obrovskou emocionální investici. Většina lidí zde byla zrušena z ponorky. Chtěli jsme udělat protest ve hře, protože by to umožnilo lidem z celého světa sednout si a připojit se k nám. Jelikož stále máme herní čas, mohli bychom se s tím pokusit něco udělat. ““.

READ  The Dark Pictures The Devil In Me vypadá méně nadpřirozeně než předchozí díly • Eurogamer.net

Přiznala také, že pro některé hráče je rozhodnutí obtížné.

„Je to emocionální ztráta, že v našich rozšířených komunitách trpí spousta lidí, zejména lidé, kteří jsou také na okraji společnosti a kteří dokázali najít další, jako jsou oni sami, a pěstovat pocit sounáležitosti,“ řekl Gray. „Jako rodilý excentrik se tak rozhodně cítím. I když mám v reálném životě vnější zdroje a podpůrné systémy, hledání těchto komunit ve společném koníčku je obzvláště užitečné.“

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *