Proč e-sport poskytuje příležitost velkým značkám

Když se poprvé objevila pandemie koronaviru, nebyly esporty plně imunní. Prestižní Dota 2: The International Turnaj, který se měl konat v srpnu 2020 ve švédském Stockholmu, byl zrušen. Populární turnaj se naposledy konal v Šanghaji v Mercedes-Benz aréně, před davem 18 000 diváků, s cenami v hodnotě 35 milionů dolarů. Další významné soutěže v e-sportu, jako je Activision Call of Duty League Championship 2020, se však konaly online. Přes ztracený prodej vstupenek mohli hráči v tomto případě hrát s celkovým prize poolem 4,6 milionu $. Podobně pokračovala Blizzard 2020 Overwatch League online, udržela si svůj prize pool 5 milionů dolarů, byla převzata významnými vysílacími společnostmi a byla vysílána na ESPN, Disney a ABC. Prosadit se dařilo i dalším menším regionálním organizacím a soutěžím.

Během krize mohly jiné sporty přijmout esporty, a to buď poprvé, nebo s větším zaměřením než dříve, přičemž organizátoři akcí uspořádali elektronické sportovní akce alternativně k zápasům nebo skutečným sportovním závodům, které by jinak měly být zrušeny nebo hrány bez davy na stadionech.

Premier League hostila turnaj „ePremier League: Invitational“, kde současní hráči Premier League, včetně Trenta Alexandra Arnolda z Liverpoolu a Raheema Sterlinga z Manchesteru City, hráli FIFA 20, když proti sobě soutěžili vysíláním zápasů na YouTube. Podobně se Formule 1 přesunula také online s jezdci jako Jenson Button, George Russell, Lando Norris a Charles Leclerc, kteří se zúčastnili virtuální Grand Prix pomocí hry „F1 2019“. Miliony lidí sledovaly obě soutěže online. Liga ePremier má začít letos a profesionální hráči budou zpočátku soutěžit online v naději, že se finále v přímém přenosu objeví na Sky Sports, YouTube a Twitch později v tomto roce.

Příležitost pro značky

Vzhledem k tomu, že se esporty nadále přizpůsobují a prospívají ve světle pandemie a dostávají bezprecedentní pozornost mainstreamových médií, existuje příležitost pro sponzory sdílet reflektory.

READ  Mistrovství Evropy v basketbalu žen FIBA ​​2023 začíná ve čtvrtek

E-sport poskytuje sponzorům jedinečnou flexibilitu a možnosti. Zainteresovaní obchodní partneři si mohou vybrat podporu, která nejlépe vyhovuje cílům jejich značky. Potenciální sponzoři si také mohou vybrat, zda se zúčastní organizací, lig, týmů nebo jednotlivých hráčů. Mohou cílit na různé regiony a definovat limity jejich schválení – od jednotlivých akcí až po víceletá partnerství. Původní sponzoři esportu byli synonymem pro samotné odvětví, ale nyní se objevují hlavní značky vstupující na trh.

Například Mercedes-Benz nedávno oznámil partnerství s přední společností v oblasti esportu, ESL, jejíž součástí je i Mercedes-Benz sponzorující významné akce ESL, které se konají na několika světových trzích. McDonald’s také spolupracoval s několika organizacemi, naposledy s Gen.G a českou organizací Entropiq, ohledně jejich akcí. Mezi další jména, která nedávno vstoupila na trh, patří také Coca-Cola, Pizza Hut, Gillette a DHL.

Očekává se, že trh esportů do roku 2023 poroste na více než 1,5 miliardy USD. Vzhledem k tomu, že v mnoha zemích stále platí omezení týkající se koronavirů, na trhu sponzorování tradičních sportů stále panuje nejistota. Sponzoři by měli prozkoumat, zda jim různorodost nabízených esportů může pomoci dosáhnout cílů jejich značky v neustále se měnícím prostředí.

To bylo spoluautorem Aumair Qayum z Pinsent Masons.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *