Proč byste měli zrušit fotbalové soutěže a navštívit Česko, když se obnoví cestování

V „běžných“ dobách má Praha náskok a v Evropě byla vždy velmi populární, v roce 2018 ji navštívilo 7,9 milionu návštěvníků, včetně 6,7 milionu návštěvníků ze zahraničí – meziroční nárůst o 26%

V předpandemických dobách byl slavný Karlův most často plný, dokonce i při východu slunce bylo staroměstské náměstí věčným mořem selfie tyčí a před každým trdelníkovým stánkem byly fronty. dort (upozornění na spoilery): Jsou to všechno lži.

Není divu: romantice pro páry, neodolatelným milovníkům rande a cenově dostupnou variantou pro oslavy slepic a slepic, českému hlavnímu městu stěží chybí oomph. Existuje však správný a špatný způsob, jak zažít předurčení, zejména ve světě zaměřeném na Covidy, v němž dnes žijeme.

Nejprve jděte mimo hlavní sezónu. To znamená vyhnout se Vánocům a létu ve prospěch jara a podzimu. Město bude stejně krásné a jeho obyvatelé méně nervózní.

Za druhé, šíření. Skutečný český život se odehrává v okolí centra Prahy. Prozkoumejte Smíchov (který se stal špinavou částí města jedním z nejlepších míst pro sledování živé hudby), Vinohrady a ižkov (rezidenční, ale turisticky přátelské s kavárnami a bary)

Jinak Prahu úplně obejděte a vydejte se do některých méně známých částí země. Charakteristiky, k nimž se v hlavním městě přitahuje mnoho lidí, se jinde opakují – a někdy i zvětšují -. A vzhledem k tomu, že země je tak malá – o něco větší než Skotsko -, opravdu neexistuje žádná výmluva, proč necestovat dále. Zde jsou některé z našich oblíbených alternativ.

Pět možností v České republice

1. Český Krumlov

Toto jihočeské město může být také trochu přeplněné, ale jeho 800 000 ročních návštěvníků je ve srovnání s ročním příjmem Prahy pouhé jedno kliknutí.

Díky pohádkovému zámku a oranžovým střechám a poloze na řece Vltavě je Český Krumlov v podstatě malou Prahou – ale bez masivních davů. Chcete-li to vidět co nejlépe, zůstaňte alespoň dvě noci. Tímto způsobem si můžete udělat město pro sebe po dni, kdy návštěvníci zmizí.

READ  Women's Tour přichází o Škodu jako sponzora

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *