Pro uživatele blokování reklam jsou videa na YouTube přeskakována na konec

Pro uživatele blokování reklam jsou videa na YouTube přeskakována na konec

Pro mnoho uživatelů, kteří používají blokovač reklam, videa na YouTube najednou začala přeskakovat na konec videa.

YouTube v posledních měsících prosazuje své pravidlo proti používání blokátorů reklam. Začalo to loni, když platforma zobrazila zprávu, která uživateli řekla, aby vypnul blokování reklam, a zabránil tak přehrávání videí po ignorování této výzvy. To vedlo k mnoha odinstalacím jejich blokátorů reklam a také se objevilo několik chytrých řešení.

Tento týden si mnozí všimli, že videa na YouTube náhle přeskakují na konec videa. I když se video jen přehraje, téměř okamžitě přeskočí rovnou na konec. Je to zvláštní jev a zdá se, že se to děje pouze uživatelům, kteří mají nainstalovaný blokovač reklam. Když je blokování deaktivováno, vše funguje jako obvykle.

Uživatelé Hlásit se taky K tomu dochází při opětovném přehrávání videa a pokud se pokusíte přeskočit na určitou část videa, bude se v některých případech načítat donekonečna.

Mnozí se proto domnívají, že jde o záměrný krok ze strany YouTube, který má odradit od používání blokátorů reklam. To je zcela možné, ale je také možné, že se jedná o problém se samotným blokováním reklam.

Začátkem tohoto roku způsobila chyba AdBlocku pomalé načítání videí a nepřiměřené zatížení zařízení s YouTube. Když se tento problém objevil, mnozí obvinili YouTube, že je viníkem. Za zmínku také stojí, že alespoň z toho, co můžeme zjistit, ti, kteří se potýkají s tímto posledním problémem, používají AdBlock, zatímco ti, kteří používají jiné blokovače reklam, nezaznamenávají stejné chování. Některé jsou velmi omezené Zprávy To se však děje i bez blokátorů reklam, ale těch je extrémní menšina.


Aktualizace 28. 5.: V prohlášení k 9to5GoogleYouTube vysvětluje, že „platba za zlepšení výkonu YouTube“ je důvodem chování, které mnozí v poslední době pozorovali při používání blokátorů reklam. To však „nemá nic společného“ se zásahem YouTube proti blokátorům reklam.

Blokátory reklam porušují smluvní podmínky YouTube a my už nějakou dobu uživatele vyzýváme, aby podpořili své oblíbené tvůrce, povolili reklamy na YouTube nebo vyzkoušeli YouTube Premium a měli zážitek bez reklam. Nesouvisející snahy o zlepšení výkonu a spolehlivosti YouTube mohou mít za následek neoptimální zážitek ze sledování pro uživatele blokovačů reklam.

Zdá se pravděpodobné, že k dosažení tohoto výsledku tato změna spolupracuje s blokátory reklam, ačkoli YouTube přímo neuvedl, zda tomu tak je. Jak již bylo zmíněno dříve, alespoň jeden uživatel tvrdil, že problém viděl bez aktivního blokovače reklam.

READ  Jak povolit nové sledování paketů Gmail na Androidu a iOS

YouTube ve svém prohlášení opakuje a poznamenává, že používání blokovače reklam porušuje smluvní podmínky YouTube Stránka podpory Informování uživatelů o tom, jak povolit reklamy na YouTube a přitom stále používat oblíbené blokovače reklam.


Více na YouTube:

Sledujte Bena: Twitter/X, VláknaA Instagram

FTC: K vydělávání příjmů používáme automatické přidružené odkazy. více.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *