Pro Dány víc než jen Eriksenův návrat

Pro Dány víc než jen Eriksenův návrat

Bylo to částečně způsobeno jejím působivým výkonem, když se vzpamatovala z prohraných prvních dvou skupinových zápasů s Ruskem a Walesem, než porazila Českou republiku a dostala se do semifinále.

Dánsko nakonec prohrálo s Anglií ve čtvrtfinále, ale byl tu ještě jeden důvod, proč si NeDáni vytvořili pro tým slabé místo.

Otřesné scény z jejich úvodní porážky s Finskem v Kodani, kdy se zdravotníci snažili oživit Christiana Eriksena na hřišti poté, co zkolaboval, nechaly diváky doufat v nejlepší výsledek pro hráče a jeho spoluhráče, kteří kolem něj vytvořili bariéru.

Eriksen naštěstí nejen přežil, ale od té doby se vrátil do vyššího patra hry, když v březnu proti Nizozemsku vyšel z lavičky za bouřlivého potlesku, než po pouhých dvou minutách našel síť.

Přítomnost záložníka Manchesteru United by byla v Kataru symbolická a inspirativní, ale trenér Dánska Kasper Hjulmand si nedělá iluze, že jeho tým bude muset spoléhat na víc než na pozitivitu, a řekl: „Myslím, že jsme v dobré pozici, ale můžete Jen hra a emoce. Budeme potřebovat kvalitu na hřišti.

„Myslím, že fotbalová kvalita tam je a jsme připraveni.“

Dánsko také nebylo jediným turnajovým zázrakem, proplouvalo svou kvalifikační skupinou na mistrovství světa, vyhrálo prvních devět zápasů a udrželo si prvních osm čistých kont, více než kterýkoli jiný tým.

Jedním z hráčů, na kterého si Tunisko bude muset dávat pozor, je obránce Joachim Mahle. Žádný hráč nevstřelil za Dánsko v kvalifikaci více gólů než Mahle (pět, úroveň s Andreasem Skovem Olsenem), zatímco žádný hráč se během Eura 2020 přímo nepodílel na více gólech pro národ než hráč Atalanty (tři, dva góly a jeden asistovat).

Proti Tunisku ale budou mít těžký úkol s odborníky z Carthage Eagles udržet intenzitu zápasů a zabránit soupeři ve hře.

READ  2023 International High Bridge Extreme Sports Invitation Championship se konalo v Liupanshui na jihozápadě Číny-Xinhua

Jalil Kadri byl jmenován hlavním trenérem po jejich neuspokojivém čtvrtfinálovém odchodu proti Burkině Faso na Africkém poháru národů a začal tím, že porazil Mali přes dvě etapy, aby se kvalifikoval do Kataru 2022 a vyhrál čtyři z následujících pěti zápasů. září 5:1 přátelské utkání s Brazílií.

V poslední době si nastavuje vysoké standardy a říká: „Pokud se nedostaneme do vyřazovací fáze mistrovství světa 2022, odejdu. Mám smlouvu založenou na výsledcích a vypadnutí ve skupinové fázi by bylo pro mě selhání.“ „

I když nebude snadné Tunisko prolomit, jejich rekord Světového poháru musí být vylepšen, pokud mají mít na turnaji nějaký vliv.

Tunisko prohrálo 60 procent svých zápasů na mistrovství světa (9 z 15), což je třetí nejvyšší procento od týmu, který na turnaji odehrál alespoň 15 zápasů, za Saúdskou Arábií (69 procent – 11 ze 16). a Austrálii (63 procent – ​​10 z 16).

Jeho bilance proti evropské opozici také zanechává mnoho přání, protože odehrál nejvíce zápasů proti evropským soupeřům na mistrovství světa ze všech týmů bez vítězství (D3 L7). Ve skutečnosti každá z posledních čtyř porážek v soutěži přišla proti týmům z Evropy (Španělsko a Ukrajina v roce 2006 a Anglie a Belgie v roce 2018).

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *