Příznaky nachlazení nebo COVID mohou být ve skutečnosti lidský metapimerovirus – NBC Connecticut

Příznaky nachlazení nebo COVID mohou být ve skutečnosti lidský metapimerovirus – NBC Connecticut

Měli jste letos na jaře kašel, rýmu nebo příznaky podobné horečce, ale test na COVID byl negativní? Své příznaky můžete obviňovat z alergií, ale ve skutečnosti můžete mít jiný respirační virus.

Není to nic nového, ale lékaři říkají, že COVID vynesl na světlo spoustu respiračních virů.

Tento se nazývá lidský metapneumovirus (HMPV). Většímu riziku jsou vystaveny malé děti, starší lidé a lidé s oslabeným imunitním systémem.

Je to jako silné nachlazení a příznaky mohou zahrnovat rýmu, bolest v krku, zácpu, kašel, horečku a dušnost. Může se rozvinout v bronchitidu nebo zápal plic.

Jak zjistíte, zda to, co máte, není alergie?

„Samozřejmě alergie, můžete mít svědění očí, rýmu, kýchání, můžete mít kongesci a dokonce i bolesti v krku z toho postnazálního kapání. Ale jakmile se u vás začne projevovat kašel dolních cest dýchacích, jakmile se u vás začnou objevovat věci, jako je horečka.“ dušnost, sípání a chrapot. To jsou věci, které vás mohou nasměrovat k něčemu jinému než alergie, řekl Dr. Ulysses Wu, hlavní epidemiolog z Hartford Health Care.

Můžete se nechat otestovat na virus v ordinaci svého lékaře.

Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí počet případů v celé zemi mezi únorem a dubnem rychle vzrostl. Příznaky HMPV mají tendenci trvat asi tři až sedm dní.

Kdykoli onemocníte, je nejlepší držet se dál od ostatních lidí, protože jste nakažliví, říká Dr. Wu.

READ  Biomimetické fasády budov pro snížení zátěže HVAC

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *