Příslib AI společnosti Apple: „Vaše data nebudou nikdy uložena ani zpřístupněna společnosti Apple“

Příslib AI společnosti Apple: „Vaše data nebudou nikdy uložena ani zpřístupněna společnosti Apple“
Přiblížit / Starší viceprezident softwarového inženýrství společnosti Apple Craig Federighi na WWDC 2024 oznámil „soukromé cloud computing“.

jablko

S většinou velkých jazykových modelů běžících na vzdálených cloudových serverových farmách se někteří uživatelé zdráhali sdílet osobně identifikovatelná a/nebo soukromá data se společnostmi využívajícími umělou inteligenci. Apple ve svém dnešním keynote WWDC potvrdil, že nový systém „Apple Intelligence“, který integruje do svých produktů, bude využívat nový „Private Cloud Compute“, aby zajistil, že všechna data zpracovávaná na jeho cloudových serverech budou chráněna transparentním a ověřitelným způsobem.

„Neměli byste předávat všechny detaily svého života, aby byly uloženy a analyzovány v něčím cloudu umělé inteligence,“ řekl Craig Federighi, senior viceprezident softwarového inženýrství společnosti Apple.

Důvěřuj ale prověřuj

Část toho, co Apple nazývá „novým standardem pro soukromí a umělou inteligenci“, je dosaženo prostřednictvím zpracování na zařízení. Federighi řekl, že „mnoho“ generativních modelů AI společnosti Apple může běžet zcela na zařízení poháněném čipy A17+ nebo M-series, čímž se eliminuje riziko odeslání vašich osobních údajů na vzdálený server.

Když je k uspokojení poptávky po AI potřeba větší cloudový model, Federighi zdůraznil, že bude „běžet na serverech, které jsme postavili speciálně s křemíkem Apple“, což umožní použití bezpečnostních nástrojů zabudovaných do programovacího jazyka Swift. Apple Intelligence „pouze posílá data relevantní pro dokončení vašeho úkolu“ na tyto servery, místo aby poskytovala plošný přístup ke všem kontextovým informacím, ke kterým má zařízení přístup, řekl Federighi.

Apple říká, že mikrodata nebudou ukládána pro budoucí přístup k serveru ani použita k dalšímu tréninku serverových modelů společnosti Apple. „Vaše data nejsou nikdy uložena ani zpřístupněna společnosti Apple,“ řekl Federighi. „Používá se výhradně k vyřízení Vaší objednávky.“

READ  Nejhorší hry roku 2023 podle Metacritic

Ale v tomhle nemusíte věřit jen Applu, tvrdil Federighi. Je to proto, že serverový kód používaný Private Cloud Compute bude veřejně dostupný, což znamená, že „nezávislí odborníci mohou prozkoumat kód běžící na těchto serverech, aby ověřili tento příslib ochrany soukromí“. Celý systém je nastaven šifrovaně, takže zařízení Apple „odmítají mluvit se serverem, pokud jeho software není veřejně přihlášen pro kontrolu“.

Zatímco hlavní řeč byla prozatím lehká na detaily, zaměření na soukromí během prezentace ukazuje, že Apple upřednostňuje bezpečnostní otázky ve svých zprávách, když se poprvé pouští do generativní umělé inteligence. Uvidíme, co řeknou bezpečnostní experti, až budou tyto servery a jejich kódy v blízké budoucnosti dostupné veřejnosti.

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *