Připravovaný „Český ďábel“ na velké obrazovce v Arvad

– Životopis Wojciecha Maska a klaustrofobický magický thriller o českém kryptologovi Ziekovi Arvata Smashovského

Arvad Uvádí Vojtech Masek (© Cinema Art)

Pak Charlotte [+see also:
film review
trailer
interview: Agnieszka Holland
film profile
]
„V České republice funguje další dobová biografie. Vojtech MasekSpoluautor scénáře Václav KadrnkaS Malý křižák [+see also:
film review
trailer
interview: Václav Kadrnka
film profile
]
A vítěz několika Muriel Czech Comics Awards, začal natáčet svůj celovečerní debut, Arvad„Založeno na skutečném životě kontroverzní osobnosti Jiří Arvéd Smíchovský (1897-1951). „Lékař práva a filozofie, kryptograf, nacistický spolupracovník, informátor, falešný svědek a komunistický asistent,“ herec Michael Kern„Ve filmu vykresluje Smozhovského, říká při popisu protagonisty.

(Článek pokračuje níže – Obchodní informace)

Inspirováno knihou scénářů Malostranský ďábel (Dosl. „Ďábel Malé Strany„) Vydáno John Pollock A následuje českou stejnojmennou a pojmenovanou hlavní postavu hermetismu. Bolek pracoval na scénáři s Maskem. Film je popisován jako Fostianova komorní hra. „Pro mnohé věřím, že okolnosti a dobový tisk budou úžasným příběhem člověka, který se stal ďáblem. Pochybuji však, zda ti, kteří používali Arvad jako nástroj, jsou démoni. Arvad může být jen vzdělaný muž, který udivuje společnost svou pamětí a rozsáhlými znalostmi. Možná byl znám v malém kruhu uvnitř, ale žil ve dvou diktátorských režimech, které poznamenaly jeho charakter a jeho motivací byly jeho nesmírné ambice, “uvedl Bolek.

Primární fotografování již začalo a většina natáčení bude probíhat v Praze, na zvukových scénách. Slovenský DoP Duson Husser Objektiv obrazu je popsán jako „sen na hranici snu a věrohodné reality“. Husser byl předtím zastřelen Adam SetlockMístnost „Civilizovaná hrůza“ Budou pěstovány [+see also:
film review
trailer
interview: Adam Sedlák
film profile
]
. „Životní příběh doktora Smashovského mi dává příležitost vidět historické objekty očima okouzlujícího monstra.

READ  Vraždy České republiky: Kalendář nevyřešených případů

Naopak Charlotte„Massek zvolil jiný přístup k práci s biografickým žánrem. V popisu režiséra to zmiňuje Arvad Bude více „klaustrofobické tragédie o uvěznění“ založené na rozhovorech v místnosti. Kontext příběhu nese prvky „směšného světa Kafkeski“ s groteskním, rozporuplným a černým humorem. Režisér ve třicátých a čtyřicátých letech zkoumal s historikem, jak v Československu fungovaly okultní a hluboké komunity.

Arvad Produkce Kristana Michelek Guadova A Tome Michelek, V Filmy Synomotif„A koprodukci Česká televize A Ivan Astrochovský, V Punkshard Films„Na slovenské straně. The Český filmový fond A Slovenský audiovizuální fond Obrázek podporován. Premier je předběžně stanoven na leden 2022. Kino umění Zpracování českého divadelního vydání.

(Článek pokračuje níže – Obchodní informace)

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *