Případy viru opičích neštovic se rychle šíří v Evropě a Severní Americe: 10 faktů

Několik zemí začalo testovat teploty přijíždějících cestujících na opičí neštovice

Nové Dillí:
Evropa a Severní Amerika zaznamenaly desítky případů opičích neštovic, viru, který se přenáší z infikovaných zvířat, jako jsou hlodavci, na člověka. Světová zdravotnická organizace uvedla, že koordinuje se zdravotnickými úředníky nová ohniska této nemoci.

Zde je 10 věcí, které víme o propuknutí opičích neštovic:

  1. Opičí neštovice jsou vzácná virová infekce podobná neštovicím, která postihuje lidi. Poprvé byl objeven v roce 1958 u opic uchovaných pro výzkum. První případ opičích neštovic u člověka byl zaznamenán v roce 1970.

  2. opičí neštovice Může se přenést kousnutím infikovaným zvířetem nebo dotykem krve, tělních tekutin nebo srsti. Předpokládá se, že ji šíří hlodavci, jako jsou krysy, myši a veverky. Onemocnět je také možné požitím masa nakaženého zvířete, které nebylo řádně tepelně upraveno.

  3. Zdravotníci poznamenávají, že některé z těchto infekcí mohou být také Přenášeno pohlavním stykem. Světová zdravotnická organizace uvedla, že také vyšetřuje, že mnoho hlášených případů se týkalo gayů nebo bisexuálů.

  4. Nejčastěji se vyskytuje horečka, bolesti svalů, léze a zimnice Příznaky opičích neštovic u lidí

  5. Kanada byla poslední zemí, která oznámila, že vyšetřuje více než tucet podezřelých případů opičích neštovic poté, co Španělsko a Portugalsko objevily a ověřily více než 40 možných případů.

  6. Včera Spojené státy ohlásily první případ opičích neštovic. Muž ve východním Massachusetts měl po návštěvě Kanady pozitivní test na virus.

  7. Británie potvrdila devět případů od 6. května.

  8. podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocíV Nigérii nebyly případy opičích neštovic hlášeny 40 let, než se v roce 2017 znovu objevily v Nigérii.

  9. V současnosti neexistuje žádná specifická léčba opičích neštovic. Pacienti budou obvykle muset zůstat ve specializované nemocnici, aby se infekce nerozšířila a mohly být léčeny celkové příznaky.

  10. Inkubační doba (časový interval od infekce k příznakům) u opičích neštovic se obvykle pohybuje od 6 do 13 dnů, ale může se pohybovat od 5 do 21 dnů, podle Světové zdravotnické organizace.

READ  Vědci objevují hotspot pro denisovanské předky

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.