Případy a vakcíny Covid-19: nejnovější aktualizace

Případy a vakcíny Covid-19: nejnovější aktualizace

PEKING – Pro Šanghaj měl být červen časem vítězství. Po dvou měsících přísného blokování úřady oznámily, že nejnovější epidemie koronaviru ve městě je pod kontrolou. Podniky a restaurace se konečně znovu otevírají. Státní média oznámila, že se život vrátil do normálu, a první noc po propuštění vyšli lidé do ulic a skandovali: „Svobodu!“

Julie Gingová, 25letá investiční analytička ve městě, se nemohla přimět, aby se přidala. „Nemyslím si, že je něco, co by stálo za oslavu,“ řekla. Část dubna strávila uvězněná v centrálním karanténním zařízení poté, co měla pozitivní test a pocit bezmoci byl stále čerstvý.

„Mám pocit, že v životě neexistuje žádná zásadní záruka a hodně se může přes noc změnit,“ řekla. „Cítím se velmi slabý.“

Uzamčení uvrhlo Šanghaj do chaosu a utrpení. Obyvatelé si nemohli koupit jídlo, byla jim odepřena lékařská péče nebo byli odloučeni od svých dětí, zamčeni ve svých domovech. Sociální sítě přetékaly jejich hněvem a zoufalstvím. Nyní je zřejmě to nejhorší za námi. Ale v tomto městě s 25 miliony obyvatel mnozí teprve začínají bilancovat, co zažili, co ztratili a co očekávají od budoucnosti.

Někteří obyvatelé čelí křehkosti práv, která kdysi považovali za samozřejmost: nakupovat jídlo a očekávat soukromí ve svých domovech. Někteří trpí smutnými vztahy, které praskají ve stresu z uzavření. Mnoho lidí se stále obává týdnů, kdy byli bez výplaty, nebo zda jejich podnikání bude pokračovat.

Pozastavení toho všeho je ještě větší neschopnost hodit nepříjemnou situaci úplně za hlavu, protože Čína se stále drží svého cíle vymýtit virus. úřady nedávno oznámil Že se každá čtvrť ve městě každý víkend až do konce července nakrátko uzavře kvůli hromadnému testování.

„Vidíme mnoho příznaků PTSD, i když je mnoho lidí nemusí rozpoznat,“ řekl Chen Jijun, psycholog ze Šanghaje. Řekla, že někteří lidé cítili bolest na hrudi nebo se nemohli soustředit na práci.

READ  Návrat velké čínské rakety, která byla spatřena nad ostrovem Borneo – Spaceflight Now

„Jak se můžete dostat z této narušené důvěry a obnovit ji způsobem, který vám umožní znovu se cítit stabilně a bezpečně?“

Zdravotníci po celém světě varovali před dopadem pandemie na duševní zdraví. Úzkost a deprese vzrostly celosvětově o 25 procent v prvním roce propuknutí, ke mě Světová zdravotnická organizace.

jemu připisován…Na Sung/Reuters

Čínské epidemiologické kontroly jsou však jedinečně omezující, přičemž obyvatelé jsou někdy fyzicky omezeni ve svých domovech a nemohou dostat naléhavou lékařskou péči. Předpisy, včetně těch pro duševní onemocnění, nejsou splněny. Ti infikovaní virem byli posláni do narychlo vybudovaných dočasných nemocnic, některé z nich nedostatek sprchy Nebo byl celou dobu jasně osvětlený.

Zjevná libovůle přijímacích nebo výstupních politik živila pocity bezmoci; Někteří lidé byli posláni do zařízení v půlnocnebo Nelze odejít I přes negativní test. Jiní to řekli Úředníci vstoupili do jejich domovů s dezinfekčními prostředky Zatímco byli pryč a poškodili svůj majetek.

Paní Jing, investiční analytička, dostala příkaz k přijetí do dočasné nemocnice poté, co měla pozitivní test. Řekla, že odmítla s odkazem na diagnózu poruchy nálady. Nakonec ji úředníci místo toho poslali do karanténního hotelu. Byla však otřesena nedostatkem kontroly.

„Lidé, kteří mají pozitivní test, jsou dehumanizováni a je s nimi zacházeno jako se zvířaty,“ řekla.

jemu připisován…Alex Blavevsky/EPA, přes Shutterstock

Během uzamčení volání na horké linky duševního zdraví v Šanghaji růže. Dotazy města na psychologické poradenství na vyhledávači Baidu, více než trojnásobek před rokem. Průzkum mezi obyvateli města zjistil, že 40 procentům hrozí deprese. Když byla omezení v některých čtvrtích koncem dubna mírně uvolněna, bylo tam více než 1000 lidí seřazeni venku Jednoho rána Šanghajské centrum duševního zdraví.

READ  Ztracený rozhovor s otcem Velkého třesku odhaluje strhující rozhovor

ve vládě Tisková konference V květnu Chen Jun, hlavní lékař v Šanghajském centru pro duševní zdraví, řekl, že úzkost, strach a deprese jsou nevyhnutelné v rámci rozšířeného blokování. Pro většinu lidí, řekl, budou pocity dočasné.

Jiní odborníci ale varovali, že účinky budou dlouhodobé. že Úvodník tohoto měsíce V lékařském časopise The Lancet řekl, že „stín duševního špatného zdraví“ bude přetrvávat nad čínskou kulturou a ekonomikou „v nadcházejících letech“. „Čínská vláda musí okamžitě jednat, pokud chce zahojit ránu způsobenou její extremistickou politikou,“ dodala.

Dlouhodobé důsledky politiky omezování se již projevily v dotazech, které v posledních týdnech obdržel psycholog Xu Xinyue.

Když epidemie před dvěma lety začala, paní Shu, která se dobrovolně přihlásila na národní poradenskou horkou linku, řekla: Mnoho volajících se bálo od samotného viru. Noví volající ze Šanghaje se však více zabývali sekundárními dopady čínských kontrol – rodiče se obávali důsledků dlouhodobého online studia nebo mladí odborníci se obávali o splácení hypoték po ukončení provozu. Objevte se na trhu práce v Šanghaji.

Jiní se divili, proč tak tvrdě pracují, když viděli, jak peníze nemohou zaručit jejich pohodlí nebo bezpečnost během uzamčení. Paní Shaw řekla, že nyní méně šetří a více utrácejí za jídlo a další hmatatelné věci, které mohou přinést pocit bezpečí.

jemu připisován…Alex Blavevsky/EPA, přes Shutterstock

„Peníze ztratily svou původní hodnotu,“ řekla. „Tohle změnilo způsob, jakým si vždy mysleli, a nechali je tak trochu ztracené.“

Uzavření změnilo i osobní vztahy. Podle šanghajské politiky může pouze jeden potvrzený případ zpřísnit kontrolu nad celou budovou nebo čtvrtí. Někteří obyvatelé, kteří se nakazili touto nemocí, uvedli, že se ve skupinových chatech ve svých bytových komplexech styděli.

Před uzavřením považovala 48letá obyvatelka Sandy Bay svou přítelkyni ze sousedství za přítelkyni. Vejce si vyměňovali, když byl ten druhý malý, a ptali se po rodičích toho druhého. Ale den poté, co se město dostalo do uzamčení, se paní Bey vrátila z venčení svého psa – technicky to nebylo dovoleno, ale odešla, protože její pes byl nemocný – a zjistila, že to její soused nahlásil policii, řekla.

READ  Korálové útesy v Rudém moři jsou vystaveny riziku vybělení, pokud teplota poklesne - studie

„Opravdu to zničilo důvěru, kterou jsem k ní měla,“ řekla paní Bai. „Nedá se nic dělat a nikdy toho druhého nepřesvědčíte a jen se naučíte zacházet s odstupem.“

Zdá se, že interakce mezi cizími lidmi také naznačují roztřepenou společenskou strukturu. Poté, co úředníci na testovacím místě řekli obyvatelům, že nemohou být testováni – a tudíž se nemohou volně pohybovat po městě – rezident rozbít stůl dělník zraněn.

jemu připisován…Na Sung/Reuters

Li Houchen, blogger a majitel podcastů, snadno přirovnal obyvatele Šanghaje k úžasným ptákům, protože vyčerpali svou schopnost zvládat stres.

V jednom ze svých článků napsal: „Je také cítit napětí v nově zprovozněných ulicích a v chování lidí, kde můžete být kdykoli sledováni, rušeni, vyrušováni nebo odvraceni.“ článek To bylo široce sdíleno na WeChat.

Existuje několik způsobů, jak toto napětí uvolnit. Kromě omezených zdrojů duševního zdraví – poradenství není hrazeno Národním zdravotním pojištěním – moderátoři odstranili několik důležitých příspěvků na sociálních sítích z odstávky. Zbývající hněv a strach obyvatelstva byly ignorovány státními médii, povzbuzujíce „pozitivní energii“ a staví Šanghaj jako další příklad úspěchu strategie Zero Covid.

Absence jakéhokoli kolektivního účtu nebo smutku šokovala i ty, kteří se většinou cítili schopni vrátit se do svých životů před uzavřením.

jemu připisován…Alex Blavevsky/EPA, přes Shutterstock

Anna Kane, výchovná poradkyně ve svých dvaceti letech, začala znovu chodit do kanceláře a do posilovny. Chodí a jezdí na kole po městě a je potěšena, že má nohy na chodníku.

Ale skutečnost, že takové světské věci se nyní zdají tak výjimečné, je jen připomínkou toho, kolik toho muselo město obětovat.

„Jsme rádi, že ji máme opět otevřenou, ale také není potvrzeno, čím jsme si prošli,“ řekla.

„Teď je to zavřené, teď je to otevřené a my nemáme žádnou kontrolu. Teď máme být šťastní.“

já ty A Liu Yi Přispějte na výzkum.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *