Případ opičích neštovic potvrzen v Marylandu

V Marylandu byl potvrzen případ opičích neštovic a zdravotníci tvrdí, že v tuto chvíli nejsou pro veřejnost doporučena žádná zvláštní opatření.

V Marylandu byl potvrzen případ opičích neštovic a zdravotníci tvrdí, že v tuto chvíli nejsou pro veřejnost doporučena žádná zvláštní opatření.

Tisková zpráva ministerstva zdravotnictví uvedla, že virus opičích neštovic patří do stejné rodiny virů jako pravé neštovice, ale obecně způsobuje mírnější infekci.

Může se šířit mezi lidmi přímým kontaktem s kožními lézemi nebo tělesnými tekutinami nebo kontaminovanými materiály, jako je oblečení nebo prádlo. Dalším způsobem, jak se šíří, je prostřednictvím velkých respiračních kapiček, které podle zdravotníků nemohou překonat více než několik stop a budou vyžadovat dlouhodobý osobní kontakt.Osoba s potvrzeným případem je obyvatelem Marylandu a nedávno se vrátila z Nigérie. Osoba má mírné příznaky, je v izolaci a nebyla převezena do nemocnice. Úředníci veřejného zdraví sledují lidi, kteří mohli být vystaveni. Příznaky budou sledovány po dobu 21 dnů po expozici.

„Naše reakce v úzké koordinaci s úředníky (Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí) ukazuje důležitost zachování silné infrastruktury veřejného zdraví,“ řekl náměstek ministra zdravotnictví Marylandu Dr. Jenlin Chan.

Onemocnění obvykle začíná příznaky podobnými chřipce a zduřením lymfatických uzlin. Poté se může vyvinout v rozsáhlou vyrážku na obličeji a těle. Infekce trvá dva až čtyři týdny.

Lidská infekce opičími neštovicemi byla zřídka zdokumentována mimo Afriku. Vyskytuje se především v zemích střední a západní Afriky. Marylandské ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že zatímco všechny kmeny viru opičích neštovic mohou způsobit infekci, ty v západní Africe, kde se nachází Nigérie, obecně způsobují méně závažná onemocnění.

Pokud jste se nedávno vrátili z výše uvedených částí Afriky a objeví se u vás příznaky, měli byste kontaktovat svého lékaře.

READ  Nemocnice v Tampě hlásí prvního pacienta s novou variantou COVID-19

Zjistěte více o opičích neštovicích na webu CDC.

JAKO WTOP ON sociální síť Facebook a následovat WTOP na Twitteru a zúčastnit se konverzace o tomto článku a dalších.

Přihlaste se k odběru a dostávejte nejnovější zprávy a denní titulky do vaší e-mailové schránky Tady.

© 2021 WTOP. Všechna práva vyhrazena. Tato stránka není určena pro uživatele v rámci Evropského hospodářského prostoru.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *