Případ českého předsedy vlády Babíka

Ve středu diskutovali poslanci s Radou a Komisí o zjištěních týkajících se pravidel pro střet zájmů, které se týkaly českého předsedy vlády. Andrzej Babik.

Během diskuse se poslanci vyjádřili k případu týkajícímu se Andrzeje Babika v nedávných výsledcích auditu Komise 2014–2020 s tím, že míra, v jaké se v Sekii vytvořily struktury oligarchie, je „nepřijatelná“ a že dotčené prostředky by měly být získány zpět . Jiní zdůraznili, že tento problém by neměl sloužit jako omluva ke zlepšení schopností EU a že se nyní provádějí auditní doporučení. Zatímco portugalský ministr Augusto Santos Silva„Předseda rady uvedl, že úřad si nemůže udělat konkrétní názor na konkrétní případy, jako je tento Johannes Hon Poslancům řekl, že nebyly hlášeny žádné náklady na žádnou z činností ovlivněných auditem, a proto byl rozpočet EU „plně chráněn“. Další kroky závisí na pokroku českých orgánů při řešení zbývajících doporučení, dodal Han. O usnesení se bude hlasovat během celého červnového zasedání.

Audit Komise, provedený předsedou vlády panem Babik potvrdil, že ovlivnil přidělování dotací EU Agrofertu, agrochemickému konsorciu, které založil. Komise potvrdila obavy, které Parlament v posledních letech opakovaně vyjádřil. V letech 2018, 2019 a 2020 se europoslanec zaměří na zneužívání zemědělských fondů EU v Čečensku a možné zapojení předsedy vlády. Vyzvali k přijetí přísnějších opatření na ochranu výdajů EU, zejména k zavedení kontrolního mechanismu pro řešení problému střetu zájmů a větší transparentnosti vůči konečným příjemcům finančních prostředků EU. V současné době žádný právní předpis EU nenutí členský stát k uvolnění konečných příjemců grantů EU.

READ  Investiční pobídka pro český start-up na výrobu 3D tištěných sedel na kola

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *