Princ Charles vítá svou matku královnu během palácového večírku | Royal | Zprávy

Princ Charles vítá svou matku královnu během palácového večírku |  Royal |  Zprávy

Budoucí král zněl emotivně, když na jubilejním večírku v paláci vzdal královně vlivnou osobní poctu, nazval ji „mumií“ a poděkoval jí za to, že tu pro národ ve všem byla už 70 let. Princ Charles se široce usmál, když se dotkli průkopnické vlády, odkazu a pevného smyslu pro povinnost Jejího Veličenstva.

Tento 73letý muž také vzdal hold svému zesnulému otci, princi Philipovi, a nazval ho „sílou a přežitím“ královny.

V dojemném okamžiku Charles mluvil o svém zesnulém „vážně pohřešovaném“ otci, nazval ho „můj tati“ a řekl, že tam „v duchu“ byl královnin zesnulý manžel Philip.

Když byly na stěnách vystaveny portréty královniny vlády, třiasedmdesátiletý Charles řekl, že jubileum dalo zemi příležitost poděkovat.

ČTĚTE VÍCE: Camilla oslní v elegantní černé bundě na Party at the Palace

Následník trůnu Charles, který vystoupil na pódium před Buckinghamským palácem, vyprávěl, jak se královna po desetiletí smála a plakala se zemí, když chválil její „život v nezištné službě“.

Budoucí král, ke kterému se připojila jeho manželka, vévodkyně z Cornwallu, na adresu nepřítomného panovníka, který zůstává hlavou státu ve svých 96 letech i přes své problémy s pohyblivostí, řekl: „Slíbil jsi, že budeš sloužit celý svůj život – pokračuješ v plodení.“

Princ, který zahájil svůj srdečný projev „Vaše Veličenstvo, mumie“, stejně jako na popových večírcích Diamond a Golden Jubilee, řekl královně: „Byli jste s námi v našich těžkých časech.

Nenechte si ujít
„Jak krásná“ Sophie a Lady Louise Wow na Jubilejním večírku [PICTURES]„Ostudný“ jeseter vyvolává na Jubilee Party zlostné reakce [OPINION]
Královské jubileum: Andrea Bocelli zanechává pocity královské rodiny a fanoušků [VIDEO]

„A spojuje nás to, abychom oslavili chvíle hrdosti, radosti a štěstí.“

„Potkali jste nás a mluvili jste s námi. Smějete se a pláčete s námi, a co je nejdůležitější, byli jste tu pro nás celých těch sedmdesát let. Zavázali jste se, že budete sloužit celý svůj život a budete pokračovat v plnění. To je proč jsme tady.“

READ  V tlumených prohlášeních Nasralláh popisuje navrhovanou dohodu o námořní hranici jako „důležitý krok“

Charles v sobotní show k davu vzdal poctu své matce a přiznal další nepřítomnou – svého otce, prince Philipa, který zemřel loni ve věku 99 let.

„Můj otec by si show užil a z celého srdce by se k nám připojil v oslavě všeho, co i nadále děláte pro svou zemi a lid,“ řekl Charles davu 22 000 lidí, přičemž miliony dalších sledovaly televizi.

„Pokračuješ v psaní historie.“

Areál Buckinghamského paláce se naplnil jásotem a potleskem, když princ z Walesu dokončil svůj projev přímo z večírku v paláci.

Charles požádal dav, aby zpíval dostatečně hlasitě, aby královnu slyšeli 30 mil daleko ve Windsoru.

Koncert se konal na výjimečném pódiu postaveném těsně před palácem a vystoupili na něm světově uznávaní umělci Diana Ross, Queen + Adam Lambert, Alicia Keys a Doran Duran.

Kytarista Queen Brian May, jehož legendární skupina večer slavnosti zahájila, připomněl její pozvání zahrát si také na koncertě Zlatého jubilea.

Před dnešním představením řekl: „Po dvaceti letech hraní Queen’s Golden Jubilee jsme velmi rádi, že jsme byli znovu pozváni.

„Pak nastala chvíle, kdy mě napadlo…po střeše Buckinghamského paláce, kam jdeš? No…uvidíš!“

Soulová hvězda Ross mluvil s úžasem o královně, když si vzpomínal na jejich předchozí setkání.

Před obřadem řekla: „Měla jsem tu čest setkat se s královnou mnohokrát v životě, i když jsem byla se svou rodinou.

„Její Veličenstvo bylo a nadále je neuvěřitelnou inspirací pro mnoho lidí po celém světě a já jsem byl tak potěšen, že jsem dostal pozvání vystoupit při tak velké historické příležitosti.“

Divadlo hostilo nejen hudebníky, na počest královny byla pozvána i skupina osobností veřejného života.

Patřili mezi ně přírodovědec Sir David Attenborough, tenisová hvězda Emma Raducano a komik Stephen Fry.

READ  Obavy z rozšíření viru Covid v Severní Koreji poté, co Kim Čong-un varuje před „obrovskou krizí“ „antiviru“ | Severní Korea

Koncert přišel na třetí den oslav královnina historického jubilea.

Ve čtvrtek byla v Londýně osobně sledovat lety RAF na balkóně Buckinghamského paláce.

Později se vrátila na hrad Windsor, kde vedla rozsvěcování majáků po celé zemi.

V pátek odstoupila z bohoslužby na díkůvzdání v katedrále svatého Pavla poté, co den předtím zažila „nějaké nepohodlí“.

Dnes sledovala Epsom Derby ze svého bydliště.

V neděli, poslední den slavností, dostala královna pokyn, aby odletěla zpět do Londýna, aby osobně sledovala Platinovou soutěž, která se odehrává v ulicích Londýna.

Plánovala prý další balkónové vystoupení, tentokrát obklopené jen svými přímými dědici princem Williamem, princem Charlesem a princem Georgem.

Více ke sledování

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *