Přijetí iOS 15 je stále pomalejší než loňský iOS 14

Ještě v polovině září, dva dny poté, co byl iOS 15 uvolněn pro veřejnost, bylo hlášeno, že uživatelům aktualizace iOS 15 trvala déle, než tomu bylo u iOS 14. O dva týdny později je přijetí iOS 15 stále pomalejší než loňská čísla .

Na základě údajů analytické společnosti Mixpanel, Pouze 8,59% uživatelů aktualizovalo svá zařízení na iOS 15 do 48 hodin od vydání. Pro srovnání, toto číslo bylo 14,68% ve stejném období loňského roku, kdy byl vydán iOS 14. Téměř o 15 dní později je přijetí iOS 15 stále pomalejší než jeho předchůdce.

Mixpanel Nyní ukazuje, že přijetí iOS 15 dosáhlo 22,22% v úterý 5. října 2021. Když se ohlédneme zpět 5. října 2020, 41,97% uživatelů si již nainstalovalo iOS 14. Zejména Mixpanel měří přijetí iOS na základě údajů shromážděných z aplikací a webů, které použijte vlastní analytické API. Apple zatím nezveřejnil oficiální certifikační čísla iOS 15.

Samozřejmě existuje několik důvodů, proč je přijetí iOS 15 pomalejší, ale žádný z nich Apple neprojednal. Letošní aktualizace je přírůstkovější než loni, protože iOS 14 poprvé přinesl widgety na domovskou obrazovku, Picture-in-Picture pro uživatele iPhone, přepracované hovory a rozhraní Siri, knihovna aplikací, prostorový zvuk a další.

Dalším bodem je, že některé hlavní nové funkce iOS 15, jako je SharePlay ve FaceTime a Universal Control pro uživatele iPadu To bylo odloženo na později v tomto roce. K dispozici je také nová možnost, která uživatelům umožňuje poprvé Zůstaňte na iOS 14 a stále budete dostávat důležité aktualizace zabezpečení.

Je těžké říci, který z těchto důvodů měl největší dopad na přijetí iOS 15, ale jejich kombinace určitě vyvolává zájem menšího počtu uživatelů o nejnovější verzi operačního systému Apple. V průzkumu, který provedl 9 až 5 MacA Více než 12% našich čtenářů nám řeklo, že čekají na iOS 15.1 Nebo budoucí aktualizace s více funkcemi, zatímco 5% se rozhodlo zůstat na iOS 14 delší dobu.

READ  Jak získat Razor Fang v Pokémon Scarlet and Purple

I když to není problém z hlediska zabezpečení, protože iOS 14 je stále aktualizován, pomalé přijetí by mohlo mít za následek, že vývojáři aplikací budou muset déle čekat na zasílání funkcí, které vyžadují iOS 15.

co o tobě? Aktualizovali jste svá zařízení na iOS 15? Dejte nám vědět v níže uvedených komentářích.

FTC: K získání příjmů používáme partnerské odkazy. více.


Podívejte se na 9to5Mac na YouTube, kde najdete další novinky Apple:

You May Also Like

About the Author: Danielle Brown

"Přátelský průkopník popkultury. Hodně padá. Sociální média geek. Obecný fanatik do kávy. Televizní nadšenec. Potížista."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *