Při útocích na synagogy a kostel v ruském Dagestánu je zabit pastor a šest policistů

Při útocích na synagogy a kostel v ruském Dagestánu je zabit pastor a šest policistů

RIA Novosti / Telegram

Tento obrázek z videa od RIA Novosti přes Telegram ukazuje synagogu hořící po útoku v Derbentu v Dagestánu v Rusku 23. června.CNN

Šest policistů a jeden kněz byli zabiti při zřejmě koordinovaných útocích militantů v nejjižnější ruské provincii Dagestán.

Byly hlášeny útoky na kostel a synagogu ve městě Derbent a na synagogu a policejní zastávku ve městě Machačkala. Podle krajských úřadů bylo zraněno také 12 strážců zákona, i když není jasné, ve kterém městě. Obě města jsou od sebe vzdálena asi 120 kilometrů (75 mil).

Ruská státní tisková agentura RIA Novosti v neděli s odvoláním na dagestánské ministerstvo vnitra uvedla, že po útocích byli zabiti také dva „militanti“.

Podle šéfa Výboru pro veřejný dohled v Dagestánu Šamila Khadulajeva byl při útoku na kostel v Derbentu zabit kněz.

„Podle informací, které jsem dostal, byl otec Nikolaj zabit v kostele v Derbentu a bylo mu podříznuto hrdlo. „Bylo mu 66 let a byl velmi nemocný,“ řekl Khadulajev.

Řekl také, že ochranka v kostele byla ozbrojena pouze pistolí a byla zastřelena. Další kněží se zamkli v kostele a čekají na pomoc, řekl Khadulajev.

Mezitím byla zapálena synagoga v Derbentu, přičemž snímky ukazují velké plameny a oblaky kouře vyvalující se z řady oken v nejméně jednom patře budovy.

Sledujte tento interaktivní obsah na CNN.com

Zdánlivě koordinované útoky, ke kterým došlo přibližně ve stejnou dobu jako v Derbentu, byly pod palbou také synagoga a policejní dopravní stanice v Machačkale.

Izraelské ministerstvo zahraničí popsalo, že šlo o „společný útok“ na obě synagogy.

„Synagoga v Derbentu byla vypálena do základů. Místní strážci byli zabiti. Ministerstvo zahraničních věcí v prohlášení uvedlo, že židovská synagoga v Machačkale byla napadena střelbou a nebyly známy žádné další podrobnosti.

READ  Znečištění oceánů plasty se každých 6 let zdvojnásobí

V prohlášení se uvádí: „Pokud je nám známo, v době útoku nebyli v synagogách žádní věřící a v židovské komunitě nejsou známy žádné oběti.“

Prezident Republiky Dagestán Sergej Melikov zveřejnil na aplikaci Telegram zprávu, ve které uvedl, že „neznámé osoby se pokoušely destabilizovat společenskou situaci“. V cestě jim stáli dagestánští policisté. Podle předběžných informací jsou mezi nimi oběti.“

RIA Novosti

Tento snímek obrazovky z videa RIA Novosti ukazuje policii na místě činu po útoku v Machačkale v Dagestánu v Rusku 23. června.

Malikov řekl, že totožnost útočníků se zjišťuje, bylo zřízeno operační velitelství a je realizován plán operace proti odposlechu.

Vyzval dav, aby zůstal v klidu, řekl: „Počítali s panikou a strachem… Tohle od Dagestánců nedostanou!“

Ředitelství vyšetřování ruského vyšetřovacího výboru v Republice Dagestán uvedlo, že zahájilo teroristické vyšetřování útoků podle trestního zákoníku Ruské federace.

Prohlášení Ředitelství pro vyšetřování uvedlo: „Všechny okolnosti incidentu a osoby zapojené do teroristických operací jsou identifikovány a jejich činy budou předloženy právnímu soudu.“

Toto je rozvíjející se příběh. Přichází další.

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *