Při ruském sestřelení ukrajinského bezpilotního letounu jižně od Moskvy byli zraněni tři lidé

Při ruském sestřelení ukrajinského bezpilotního letounu jižně od Moskvy byli zraněni tři lidé

MOSKVA (Reuters) – Ruská protivzdušná obrana zastavila v neděli útok ukrajinského bezpilotního letounu na ruské město, při kterém byli zraněni tři lidé a poškozeny obytné budovy, uvedlo ruské ministerstvo obrany.

Kyjev na žádost o komentář okamžitě neodpověděl. Již dříve popřela ruská tvrzení, že její bezpilotní letouny – známé také jako bezpilotní letouny (UAV) – vlétly na ruské území a poškodily civilní infrastrukturu.

V prohlášení ministerstva obrany se uvádí, že útok na město Kirievsk v Tulské oblasti, 220 km jižně od Moskvy, zahrnoval ukrajinský bezpilotní letoun Tu-141 Striž.

„Elektronická jednotka typu Polye-21 přijala opatření proti ukrajinskému dronu, v důsledku čehož přestal fungovat jeho navigační systém,“ stojí v prohlášení ministerstva.

„Letadlo ztratilo kontrolu nad svým směrem a zřítilo se u města Kirievsk v Tulské oblasti,“ dodal.

Agentura Tass citovala místní představitele, kteří uvedli, že při nehodě byli zraněni tři lidé, ale nedošlo k žádnému vážnému zranění. Dodalo, že bylo poškozeno pět soukromých domů.

Zástupce místních pohotovostních služeb řekl agentuře TASS, že výbuch, ke kterému došlo kolem 15:20 (1220 GMT), zanechal velký kráter v srdci Kirievska.

Obrázky a videa na sociálních sítích ukazovaly bahnitý kráter u budovy s vážně poškozenou střechou a stěnami. Úlomky rozbitého okenního skla byly poházené po schodech nedalekého činžovního domu.

Agentura Reuters nemohla fotografie okamžitě ověřit.

Rusko již dříve informovalo o útocích dronů v několika městech vzdálených několik stovek kilometrů od svých hranic s Ukrajinou.

Tři příslušníci ruského letectva zahynuli 26. prosince, když byl na hlavní ruské základně strategických bombardérů poblíž města Saratov sestřelen bezpilotní letoun, který byl považován za ukrajinský poté, co proletěl stovky kilometrů ruským vzdušným prostorem.

(Reuters reportuje) Střih Garetha Jonese a Rona Popeskiho

Naše standardy: Thomson Reuters Trust Principles.

READ  Vandalizace Památníku Osvětim antisemitským graffiti: NPR

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *