Při podezření z izraelských sil byli zastřeleni dva podezřelí bezpečnostní důstojníci PA

Ve středu v noci byli při přestřelce s izraelskými silami působícími na severu Západního břehu Jordánu zastřeleni dva důstojníci Vojenského zpravodajství Palestinské samosprávy.

Třetí Palestinec, podezřelý z členství v Islámském džihádu a terč izraelského zatčení, byl také zabit při přestřelce.

Podle palestinských médií výměna palby začala, když se policisté v protiteroristické jednotce pohraniční stráže al-Yamam snažili zatknout podezřelé z palestinského terorismu mimo sídlo Vojenské zpravodajské jednotky palestinské samosprávy v Jeninu.

Palestinští vojenští zpravodajští důstojníci, kteří byli ve střehu, si všimli, že k zatčení došlo, izraelské síly operovaly z civilního vozidla, a rozhodli se zasáhnout.

Podle izraelské pohraniční policie se zatýkací operace v posledních týdnech zaměřila na dva podezřelé ze série střelby, kteří se skrývali v budově vedle budovy Vojenského zpravodajství. Střety varovaly nedaleké palestinské bezpečnostní muže, kteří se účastnili bojů.

Při pohledu na civilní oblečení tajných izraelských sil není okamžitě jasné, zda policisté PA při zahájení palby věděli, že ti, kteří pronásledují podezřelé, byly izraelské bezpečnostní síly.

Palestinská samospráva identifikovala dva bezpečnostní důstojníky, kteří byli při střetu zabiti: poručík Adham Alawi (23 let) z vesnice Zawata poblíž Nábulusu a kapitán Taysir Issa (33) z města Sanur poblíž Jeninu.

Třetím zabitým byl Jamil al-Amouri, jeden z cílů operace. Druhý podezřelý, Wissam Abu Zeid, byl zraněn. Izrael věří, že oba jsou zodpovědní za několik střeleckých útoků v posledních měsících.

Poručík Adham Aliwi (23) z vesnice Zawata poblíž Nábulusu vlevo a kapitán Taysir Issa (33) z města Sanur poblíž Jeninu vpravo na plakátu, který 10. června 2021 zveřejnila Vojenská zpravodajská služba Palestinské samosprávy. – Poté, co byli oba policisté včera zabiti při přestřelce s izraelskými silami v Jeninu.

Při incidentu nebyli zraněni žádní izraelští vojáci.

Nepotvrzené zprávy uvádějí, že izraelské síly během operace zatkly dvě osoby. Není jasné, zda je jedním z nich i přeživší podezřelý, Abu Zeid.

Vysoký velitel bezpečnostních sil palestinské samosprávy řekl palestinskému zpravodajskému serveru Al-Quds, že izraelská armáda varovala své vojáky před zatýkací operací v Jeninu předem.

Izraelské síly obvykle koordinují svůj vstup do palestinských měst s bezpečnostními silami Palestinské samosprávy, aby jim umožnily ustoupit a vyhnout se konfrontaci. V minulosti však došlo k komunikační chybě, která vedla vojáky IDF k mylnému zacílení na síly Palestinské samosprávy a věřila, že jsou teroristickými živly.

Vyskytly se také případy, kdy členové bezpečnostních sil prezidenta palestinské samosprávy Mahmúd Abbás spáchali darebácké akce a bez provokace zahájili palbu na izraelské síly.

Incident přes noc přišel necelý měsíc poté, co izraelští vojáci omylem zahájili palbu na dva zpravodajské důstojníky Palestinské samosprávy, o nichž se mylně domnívali, že jsou teroristé, když se stahovali na křižovatku Tabwah Junction na severním západním břehu Jordánu.

Na místě byl zabit Ahmad Daraghmeh, obyvatel města Laban al-Sharqiya na západním břehu Jordánu poblíž Nábulusu. Jeho kolega Muhammad al-Nubání byl v kritickém stavu převezen do nemocnice.

Aaron Boxman přispěl k této zprávě.

to myslíš vážně vážíme si toho!

Proto přicházíme do práce každý den – abychom náročným čtenářům, jako jste vy, poskytli informace o Izraeli a židovském světě, které si musíte přečíst.

Zatím máme požadavek. Na rozdíl od jiných prodejen zpráv jsme nezaváděli paywall. Ale protože žurnalistika, kterou děláme, je nákladná, zveme čtenáře, kterým se The Times of Israel stala důležitou, aby pomohli podpořit naši práci připojením Komunita Times of Israel.

Za pouhých 6 $ měsíčně můžete přispět k podpoře naší kvalitní žurnalistiky a zároveň si užít The Times of Israel Reklamy zdarma, jakož i přístup k exkluzivnímu obsahu, který je k dispozici pouze členům komunity Times of Israel.

Připojte se k naší komunitě

Připojte se k naší komunitě

Jste již členem? Přihlaste se a přestanete to vidět

READ  Záchranáři v Hongkongu pátrají po posádce lodi, která se rozlomila napůl poté, co ji zastihl tajfun

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.