Prezidentské volby v České republice se budou konat v lednu 2023 ━ Evropští konzervativci

Česká republika do 31. prosince předsedá EU a zároveň se připravuje na to, že v lednu 2023 najde nástupce současného prezidenta Miloše Zemana.

První fáze voleb se bude konat 13. a 14. ledna a utká se devět kandidátů, kteří si všichni nechali ověřit svou kandidaturu ministerstvem vnitra. K tomu musí získat podporu alespoň dvaceti zastupitelů, deseti senátorů nebo 50 000 občanů. Pokud žádný z nich nezíská nadpoloviční většinu, bude se druhé kolo konat o čtrnáct dní později, 27. a 28. ledna 2023.

Aktuálně jsou tři kandidáti Oblíbené V těchto volbách. V této oblasti vede bývalý ministr financí a expremiér Andrej Babiš, který působil v letech 2014 až 2021. Babiš stojí v čele vlastní proliberálně-konzervativní organizace, kterou založil v roce 2011 – ANO („Ano“, ale také Akce Nespokojených Občanů neboli Akce nespokojených občanů) – a je považována za velmi blízkou pozici premiéra Viktora Orbána. Stejně jako maďarský premiér i on v minulosti prosazoval politiku zvyšování porodnosti a omezení migračních toků. Populační summit září 2021 v Budapešti. V současnosti má 26–30 % hlasů.

Na druhém stupínku pódia – ještě podle předpovědí pár týdnů před volbami – byla ekonomka a akademička Danuš Nerudová, vedoucí Ústavu účetnictví a daní brněnské univerzity. Relativně mladý – je mu 43 – je intelektuální a technokratická osobnost a propaguje „změnu“. Hlasuje mezi 23 % a 28 %. Jeho čísla už týdny neustále rostou a poprvé, Anketa Vyšlo 9. prosince a ukázalo, že se dostala před Andreje Babiše a vyhrála proti němu ve druhém kole.

Třetí osobou je bývalý generál Peter Pavel, který se pohybuje mezi 23 a 27 % hlasů. Následně byl náčelníkem Generálního štábu Armády ČR (2012-2015) a předsedou Vojenské rady NATO (2015-2018). V mládí byl členem Komunistické strany ČR, později se vyznamenal ve vojenských operacích pod vedením OSN během bosenské války. Mnohojazyčně zastupoval českou armádu v několika národních i mezinárodních organizacích, po odchodu z armády se stal konzultantem a připravil ho na přechod do politiky. Jeho kandidaturu na prezidenta podporuje koalice tvořená liberálně-konzervativní Občanskou demokratickou stranou (Občanská demokratická strana nebo ODS), v níž je současný premiér Petr Fiala; Křesťanská a demokratická unie-Československá strana lidová nebo KDU-ČSL; a menší, liberálně-konzervativní strana Tradice, odpovědnost, prosperita (Tradice Odpovědnost Prosperita nebo TOP 09). Přestože strany podporující jeho kandidaturu jsou sociálně konzervativní, Pavlova pozice je centrálnější: prohlašuje, že si chce vzít za vzor systém ekonomického přerozdělování praktikovaný ve skandinávských zemích. osobně Na rozdíl od linie, kterou dosud hájila ODS nebo KDU-ČSL ve prospěch sňatků osob stejného pohlaví.

READ  ETRMA přidává jako členy Nexon a české a slovenské obchodní skupiny

Rozdíl mezi těmito třemi osobnostmi není dostatečný k tomu, aby určil, jaký bude výsledek prvního kola v této fázi kampaně.

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *