Premier League nadále prosperuje: Zprávy o obchodu s televizními právy v hodnotě 11,6 miliardy eur!

Premier League nadále prosperuje: Zprávy o obchodu s televizními právy v hodnotě 11,6 miliardy eur!

Ton je Premier League Je připravena získat obrovskou finanční podporu, protože se říká, že liga je na pokraji zajištění společné dohody o prodeji televizních vysílacích práv na období mezi lety 2022 a 2025 v hodnotě 11,6 miliardy eur místním a zahraničním poskytovatelům služeb.

Tato částka bude rozdělena mezi 20 klubů Premier League a celkový příjem z televizních práv se během příštích tří let zvýší o 1 miliardu EUR.

Podle Daily Mail mohou být tvrdé nabídkové války mezi poskytovateli v zemích jako USA a Austrálie finančně prospěšné pro Premier League.

Jak je uvedeno v anglické publikaci, Disney, WarnerMedia a CBS soutěží s NBC v USA, zatímco současní držitelé práv Optus čelí čtyřstranné nabídkové bitvě se Stan Sport, Paramount+ a Amazon v Austrálii.

Říká se, že beIN drží práva na vysílání televize na Středním východě za 450 milionů eur, zatímco Canal + také obnovil svou smlouvu na 300 milionů eur na vysílání zápasů ve Francii, na Slovensku a v České republice. Dohody byly rovněž uzavřeny s provozovateli vysílání v Itálii (Sky Italia), Portugalsku (ELEVEN Sports), Belgii (Telenet), Německu (Sky Deutschland) a Španělsku (DAZN).

Mezitím Sky Sports, BT, Amazon a BBC utratí 5,8 miliardy eur na zajištění televizních práv na anglickou Premier League ve Spojeném království.

Nordic Entertainment Group (NENT) získala práva na vysílání zápasů Premier League ve Švédsku, Dánsku a Finsku za 2,8 miliardy EUR do roku 2028 a také zakoupila samostatný šestiletý balíček pro vysílání zápasů v Nizozemsku, Polsku, Estonsku a Litvě. a Lotyšsko.

READ  Nenasazená tenistka Barbora Krejšíková získala svůj první grandslamový titul na French Open

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *