Přehled National Bank of Canada: Uvolňování pokračuje stabilním tempem s potenciálními inflačními tlaky před námi | články

Přehled National Bank of Canada: Uvolňování pokračuje stabilním tempem s potenciálními inflačními tlaky před námi |  články

Postoj měnové politiky zůstává pro českou ekonomiku omezený, reálná úroková sazba počítaná jako rozdíl mezi nominální sazbou a meziroční spotřebitelskou inflací klesne těsně nad 2 %. Oživení české ekonomiky zůstává křehké, a to i přes výrazné oživení spotřebitelských výdajů, které bylo silnější ve srovnání s jarní prognózou České národní banky. Strana nabídky však stále čeká na oživení založené na trendech, přičemž fixní investice a průmyslová výroba v posledních letech převážně stagnovaly. Je zřejmé, že příliš restriktivní měnová politika, která by mohla udusit obnovenou ekonomickou expanzi, byla tentokrát hlavním problémem bankovní rady. „S postupným přibližováním cen k neutrálním úrovním je pravděpodobné, že Rada na nadcházejících zasedáních zpomalí tempo uvolňování měnové politiky nebo ponechá ceny na nějakou dobu na současné úrovni,“ dodal Michel.

Pět členů představenstva banky hlasovalo pro čtvrteční rozhodnutí, zatímco další dva se vyslovili pro snížení sazby o 25 bazických bodů. To, že ekonomika funguje pod svým potenciálem, bude pravděpodobně přesvědčivým argumentem pro většinu osob s rozhodovací pravomocí. Podrobnosti včetně nominálního výsledku hlasování má centrální banka zveřejnit 8. července.

READ  Tyto národní parky jsou nejlepší v Evropě k zahájení bdělé cesty

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *