Představitelé Gruzie a EFTA jednají o FTA na zahajovacím zasedání

Gruzínští představitelé a Evropské sdružení volného obchodu (ESVO) uspořádali v sobotu v Ženevě první zasedání svého společného výboru, aby projednali dohodu o volném obchodu mezi oběma stranami.

Gruzínské ministerstvo hospodářství a udržitelného rozvoje uvedlo, že náměstek ministra Gennadij Arvalds předsedal schůzce, na níž si strany vyměnily informace o provádění dohody se zvláštním zaměřením na dosažení cílů stanovených v kapitole o obchodu a udržitelném rozvoji. .

Diskutovali také názory na prováděné ekonomické reformy a bilaterální obchodní vztahy mezi oběma stranami a vyhlídky jejich rozvoje, kromě vývoje v oblasti e-commerce a jejich doplnění do dohody.

Rozhodnutím smíšené komise byla na zasedání podepsána příloha 2 o pravidlech původu a metodách správní spolupráce jako součást dohody o volném obchodu mezi Gruzií a zeměmi ESVO.

Dodatek nemění pravidla platná mezi Gruzií a ESVO, ale vytváří možnost alternativního použití aktualizované verze pravidel celoevropských a středomořských preferenčních preferencí – ve prospěch hospodářských subjektů, které se tak rozhodnou.

Smíšená komise ESVO-Gruzie byla zřízena v rámci Dohody o volném obchodu mezi ESVO a Gruzií, podepsané 27. června 2016 a v platnosti od září 2017.

READ  Zdroj blízký Shakiře tvrdí, že se s Piquem rozešla kvůli penězům

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.