Představitel NATO říká, že „uděláme vše, co bude potřeba“, abychom podpořili Ukrajinu při aktivaci sil reakce

Ruský prezident Vladimir Putin ve své kanceláři během virtuálního setkání se členy své Rady bezpečnosti 25. února (Alexej Nikolskij/TASS/Getty Images)

Ruský prezident Vladimir Putin dal jasně najevo své primární cíle při invazi na Ukrajinu: chce odzbrojit zemi, přerušit styky s vojenskou aliancí NATO a ukončit aspirace ukrajinského lidu připojit se k Západu.

Zatímco přesné dohady o tom, jak plánuje tento plán uskutečnit, jsou různé, historie může sloužit jako vodítko k pochopení Putinových potenciálních závěrečných her.

Anexe Krymu 2.0

Pokud se ruským silám podaří dobýt ukrajinský přístav Oděsa, je možné si představit pozemní most táhnoucí se přes jižní Ukrajinu, možná dokonce spojující Podněstří – odtrženou oblast Moldavska, kde jsou umístěny ruské síly – s Oděsou a Krymem. a na jižní a východní Ukrajině.

rozdělená Ukrajina

Pokud Putin uvažuje o rozdělení, je pravděpodobné, že haličská Ukrajina a město Lvov – blízko polských hranic – jsou součástí jakéhosi ochabujícího ukrajinského státu, zatímco Rusko zaměřuje svou pozornost na východ země.

proruská země

představitelé západních zpravodajských služeb varovat to Rusko plánuje svrhnout demokraticky zvolenou vládu Ukrajiny a nahradit ji loutkovým režimem. Putin naznačil, že považuje současnou demokraticky zvolenou ukrajinskou vládu za nelegitimní, a posteskl si nad svržením proruského prezidenta Viktora Janukovyče v roce 2014. Ukrajina má další politiky, kteří by mohli být dychtiví obsadit proruské vládní pozice. Možná násilím.

turbulentní okupace

Rusko říká, že nechce být okupantem, ale je snadné si představit scénář, ve kterém se Rusko snaží vnutit Ukrajině svou formu tvrdé vlády. Pro Ukrajince bude těžké spolknout, protože mají svobodný tisk, svobodnou místní politiku a tradici pouličních protestů. V ruském politickém systému jsou skutečné opoziční protesty většinou zakázány nebo je obtížné je organizovat.

násilné povolání

Putin neměl problém podporovat násilnické místní vůdce s malým respektem k lidským právům. Jeho politický vzestup začal pacifikací Čečenska, odtržené republiky na ruském severním Kavkaze.

READ  25 sportovců, kteří soutěžili ve 40. letech 20. století a později | profesionální

Republika strachu

Rusko má děsivý vnitřní bezpečnostní aparát, který vězní a pronásleduje disidenty a nechává otravné oponenty mimo politiku. Ukrajinci žijící na Krymu – který Rusko okupovalo v roce 2014 a anektovalo po referendu, které bylo všeobecně považováno za podvod – si na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je žít v zemi, kde má absolutní moc FSB, ruský státní bezpečnostní aparát.

Můžete číst soubor Kompletní analýza je zde.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.