Předseda vlády varuje, že Libanon je několik dní před „sociální explozí“

“Libanon je pár dní před sociální explozí. Tomuto temnému osudu čelí pouze Libanonci,” řekl Diab.

Diab apeloval na regionální a mezinárodní vůdce, aby pomohli zachránit Libanon před krizí, která způsobila, že místní měna ztratila 90% své hodnoty a podle OSN ponechala 77% rodin bez dostatku jídla.

Obyvatelé Libanonu nyní tráví hodiny v dlouhých frontách u čerpacích stanic a snaží se nakupovat palivo, protože obyvatelé trpí výpadky elektřiny až 22 hodin denně a akutním nedostatkem lékařských služeb.

„Vyzývám krále, knížata, prezidenty a vůdce našich přátelských zemí a vyzývám OSN a všechny mezinárodní organizace …, aby pomohly zachránit Libanon před zánikem,“ řekl Diab velvyslancům.

Diab sloužil jako domovník od své rezignace v důsledku Katastrofální výbuch v přístavu v Bejrútu 4. srpna 2020. Od té doby se rozdělení sektářští politici nedokázali dohodnout na nové vládě.

Diab rovněž uvedl, že pouze nová vláda může pokračovat v jednáních s Mezinárodním měnovým fondem.

Podle agentury Reuters uvedl: „Tato vláda nemá právo pokračovat v jednáních s Mezinárodním měnovým fondem o provádění ozdravného plánu stanoveného Radou ministrů, protože to zahrnuje závazky vůči příští vládě, které jej nemusí ratifikovat.“

Šéf zahraniční politiky EU minulý měsíc řekl libanonským vůdcům, že jsou zodpovědní za politickou a hospodářskou krizi a někteří mohou čelit sankcím, pokud budou i nadále blokovat kroky k sestavení nové vlády a provádění reformy.

Diab zaznamenal opakované výzvy k propojení pomoci s reformou, ale uvedl, že „obléhání“ Libanonu neovlivňuje zkorumpované – zjevný odkaz na politiky.

Řekl, že libanonskému lidu dochází trpělivost a „propojení pomoci Libanonu s vytvořením nové vlády se stalo nebezpečím pro životy Libanonců a libanonského subjektu.“

READ  Yair Netanyahu má přes milion šekelů navzdory svým obviněním z urážky na cti

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *