Předseda vlády Janša na demografickém summitu v Budapešti: Potřebujeme odvážnou rodinnou politiku

Předseda vlády Janša na demografickém summitu v Budapešti: Potřebujeme odvážnou rodinnou politiku

Jak statistiky ukazují, že porodnost v západním světě klesá a západní společnosti stárnou, je naší společnou povinností a odpovědností učinit z moderních demografických výzev prioritu. Pro jednotlivé země a regiony je třeba najít účinná a dlouhodobá řešení. Za tímto účelem summit zahájil rozsáhlou diskusi s kolegy z řady členských států a umožnil výměnu osvědčených postupů v demografické a rodinné politice.

Na demografickém summitu se předseda vlády Janša zúčastnil panelové diskuse s názvem „Rodina: Klíč k udržitelnosti“, v níž se mezi řečníky objevil prezident Srbské republiky Aleksandar Vucic, 48. viceprezident Spojených států Mike Pence, polský premiér Mateusz Morawiecki a český premiér Andrzej Babis, člen předsednictví Bosny a Hercegoviny, Milorad Dodik a maďarský premiér Viktor Orban.

Ve svém úvodním prohlášení předseda vlády Jancha řekl, že EU je uprostřed diskusí o budoucnosti Evropy. „Dnešní setkání je jednou z nejdůležitějších událostí v debatě o budoucnosti Evropy. Demografie je jedním z nejdůležitějších problémů Evropské unie,“ řekl Janez Janša a dodal: „Kvůli negativním trendům jsou demografické problémy jedním z hlavní problémy, kterým čelí Evropa jako celek. V tuto chvíli neexistuje na světě jediná země, která by nebyla zasažena demografickými problémy. “

„Demografické problémy se dotýkají otázek zdravotní péče, vzdělávání, daňové politiky, obchodu a ekonomiky. Víme, že bez studentů nejsou školy, nejsou zákazníci, nejsou podniky, nejsou spotřebitelé, neexistuje spotřeba. Je to všechno o lidí a lidského kapitálu, “uvedli ministři. Poznamenal, že skutečná populace v mnoha evropských zemích a po celém světě klesá. „Všichni mluví o lidském kapitálu, což je v posledních desetiletích důležitý problém, ale demografie je problém, který se zabývá budoucností naší země a země bez lidí nemůže existovat,“ řekl premiér.

„Všichni víme, že rozhodnutí mít děti je velmi osobní volba, a totéž platí pro rozhodnutí mít jedno, dvě nebo tři děti. Ale je tu také spousta mladých lidí, kteří chtějí mít více dětí, ale mohou ‚ nemít je, částečně proto, že nemají práci ani místo. Žít v nich nebo pro mnoho dalších různých faktorů. Musíme mladým lidem usnadnit zakládání rodin. Musíme rodinu podporovat jako základní jednotka společnosti: Musíme dát rodiny na první místo, protože jsou základem silného státu a společnosti. V silných společnostech jsou děti také šťastnější a mají větší šanci uspět v životě. Potřebujeme tedy podporu dětí i rodin “, Řekl premiér Yanez Janša. Dodal, že je třeba podporovat mateřství a otcovství.

READ  Emisní limity EU pro automobily čelí odporu osmi členů: zpráva

„Demografie je v Evropě problémem po celá desetiletí. Od roku 1950 porodnost v Evropě klesá. Například v dubnu tohoto roku The Economist publikoval článek, v němž tvrdil, že žádná evropská země nemá tolik porodů, aby udržela stabilní populaci.“ „Podle jejich výpočtů bychom potřebovali porodnost 1,6 dítěte na rodinu, aby byla populace stabilní.“ Poznamenal, že porodnost v USA je 1,4%.

Předseda vlády přivítal Evropskou komisi, aby vytvořila portfolio Demografie a demokracie, a komisař v tomto mandátu se zabývá pouze těmito otázkami. „Stále čekáme na odvážná rozhodnutí, která postaví rodinu na první místo,“ řekl premiér.

„Věřím, že vzhledem k důležitosti diskusí o budoucnosti Evropy stojíme na tomto čtvrtém demografickém summitu před velmi důležitým úkolem, protože tento summit je důležitou součástí diskuse o budoucnosti Evropy,“ řekl předseda vlády. . .

Poté představil statistiky o Slovinsku. „V loňském roce zažilo Slovinsko negativní přirozený růst populace. Totéž platí pro ostatní evropské země. Německo a Finsko také zaznamenaly negativní přirozený růst populace, což znamená, že počet úmrtí v těchto dvou zemích je větší než počet narozených.“ „Itálie a Portugalsko také čelí poklesu populace Řecka.“ Když se ekonomické trendy zhorší, okamžitě uspořádáme mnoho mimořádných setkání, ale když dojde k demografické krizi a demografická čísla jsou slabá, tak to trvá roky a dokonce desetiletí, aniž by si toho někdo všiml, “ řekl premiér.

Potřebujeme také odvážnější rodinnou politiku, zdůraznil. „Musíme vědět a uznat, že ekonomické podmínky jsou dnes mnohem lepší než před 50 lety. Musíme také uznat, že finanční problémy mají dopad i na rodinu, ale to je jen část obrazu. Na začátku,“ rodina není ovlivněna pouze ekonomickými podmínkami, je také ovlivněna rodinnou politikou jednotlivých států. “ Dodal, že pandemie COVID-19-C negativně ovlivnila porodnost.

READ  Tato platforma chce narušit odvětví půjček před výplatou

„Jako vedoucí představitelé našich zemí musíme najít odpovědi na aktuální důležitá témata a demografické problémy jsou nejen prioritou, ale zůstanou i dalších 10 let,“ řekl premiér Gansha. Předseda vlády poděkoval organizátorům za zorganizování této velmi důležité diskuse, která je „důležitá pro budoucnost našeho kontinentu i světa“. Předseda vlády Jancha uzavřel: „Demografická debata je nejdůležitější diskusí o současnosti a budoucnosti. Je to diskuse o našich dětech a našich dětech, stejně jako diskuse o životě, rodině, štěstí a lásce.“

Janez Siegler Krali, slovinský ministr práce, rodiny, sociálních věcí a rovných příležitostí, se také zúčastnil Budapešťského demografického summitu a zúčastnil se panelové diskuse s názvem „Nejlepší postupy v oblasti demografie a rodinné politiky“.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *