Předseda vlády: Česká republika čelí „pekelným dnům“ a potřebuje přísnější opatření týkající se koronaviru Mighty 790 KFGO

Praha – Reuters svět. Středa.

Země v úterý ohlásila více než 15 000 nových případů COVID-19, což je nejvyšší denní mýtné od 6. ledna, a má nejrychlejší prevalenci v Evropě, přičemž infekce na osobu jsou více než šestkrát vyšší než v sousedním Německu za poslední dva týdny .

Počet pacientů v nemocnici s COVD-19, kteří jsou kriticky nemocní, vzrostl na rekordních 1389, přičemž v zemi s 10,7 miliony zůstala jen hrstka náhradních lůžek.

Některé nemocnice musely převádět pacienty do zahraničí, zatímco ministr zdravotnictví varoval nemocnice před rizikem vyhoření v příštích týdnech. Vláda hledá pomoc s některými pacienty z Německa.

Země hlásila celkem 1,18 milionu případů viru a 19 682 úmrtí od první infekce za téměř rok.

Babys uvedla, že situace je nebezpečná.

„Čekají nás pekelné dny,“ řekl na tiskové konferenci.

Později ve středu má vláda jednat o dalších možných opatřeních. Babiš řekl, že ministerstvo zdravotnictví navrhne omezení, ale odmítl poskytnout podrobnosti.

Země se od října nachází na určité úrovni uzamčení, protože bojovala s druhou a třetí vlnou pandemie. Průmysl však stále fungoval opačně, než tomu bylo na počátku epidemie, kdy se na několik týdnů zavřely velké továrny, což destabilizovalo ekonomiku.

Restaurace, tělocvičny, divadla a další zábavní podniky jsou zavřené, zatímco otevřené jsou pouze obchody prodávající základní komodity.

Školy jsou uzavřeny, kromě mateřských škol a ročníků první a druhé. Babys řekl, že cíl začít dostávat další studenty zpět do třídy příští týden už není možný.

(Připravili Robert Mueller a Jason Hovet; střih Gareth Jones a Nick Ziminsky)

READ  Předpověď na víkend - Žijte horským životním stylem na české ambasádě - The GW Hatchet

You May Also Like

About the Author: Jed Parkinson

"Introvert. Analytik. Zapálený řešitel problémů. Totální tvůrce. Baconaholik. Průzkumník. Obecný internetový fanatik. Televizní odborník."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *