Právníci bývalého člena Fugees Pras Michel prezentují svou obhajobu v procesu o spiknutí

WASHINGTON – Obhájci Brasse Michela, rappera a producenta oceněného Grammy, který byl obviněn z nepatřičných příspěvků na kampaň a nezaregistrování se jako agent Číny, začali v pondělí předkládat svůj případ u federálního soudu.

Poté, co vláda urovnala její případ, Michellin hlavní právník, David Keener, vydal 25minutové prohlášení, které přikývlo na výchovu a obchodní úspěch svého klienta – v příkrém rozporu s přístupem vlády koncem března, kdy federální žalobci učinili úvodní prohlášení.

Zatímco žalobci minulý měsíc naráželi na Michelovo „úspěšné album“ v 90. letech, obecně se vyhýbali diskusi o jeho statusu celebrity. Keener v pondělí zvolil opačný přístup a připomněl porotcům, že Michelle vyrostla v chudobě, než založil Fugees s Lauryn Hill a Wyclef Jean a dosáhl bohatství a slávy ve věku 25 let.

Keener poté popsal první ze dvou „náhodných“ setkání mezi Michelem a jeho nepřítomným partnerem Jho Lowem, malajským miliardářem, který je podezřelý z krádeže miliard z malajského suverénního fondu 1MDB. Low nebyl zatčen a zůstává mezinárodním uprchlíkem. Keener řekl, že Michel viděl Lou utrácet „směšné“ částky za přátele celebrit, nemovitosti, zábavní společnosti a další podniky.

Michel byl obžalován z obvinění z trestného činu údajné účasti na spiknutí za účelem nezákonného přispívání na kampaň za použití zahraničních finančních prostředků, manipulace se svědky a neschopnost zaregistrovat se jako zahraniční agent čínské vlády. Za nejzávažnější obvinění hrozí až 20 let vězení. Michel odmítl ve všech bodech obvinění.

Ve svém úvodním prohlášení žalobci vylíčili Michela jako bez peněz a ochotného nabídnout zahraniční vládě výměnou za výplatu. Keener nepopřel, že Michelle byla zaplacena za práci, kterou dělal s Lowem, ale v pondělí porotcům řekl, že na platbách není nic nezákonného.

„Důkazy ukážou, že vydělávání peněz, i když to považujete za chamtivost, není zločin,“ řekl.

READ  Rekordní déšť si v hlavním městě Jižní Koreje vyžádal nejméně 8 mrtvých

Keener také porotcům řekl, že Michelle, Lowe a další zapojené do jejich údajného plánu nátlaku na Trumpovu administrativu nikdy nesouhlasili s porušením zákona o registraci zahraničních agentů tím, že by zatajili své úsilí.

„Takové spiknutí nikdy neexistovalo,“ řekl Keener.

Keener také zdůraznil porotě porušení zákona o registraci zahraničních agentů, když lidé neodhalí politické akce jménem cizích zájmů.

„Toto není statut špiona Jamese Bonda,“ řekl. „Není to plášť a dýka.“

Roky po vrcholu své slávy jako umělce, když začal pracovat s Low, Keener řekl, že Michel „přecházel“ do politické arény a nikdo na jeho oběžné dráze mu neřekl, že se musí zaregistrovat jako zahraniční agent. .

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *