Pravidla ANO செ Česká televize skončí, pokud bude Visegrad inteligentní

Evropská unie chce chránit ohrožená svobodná média, a to nejen v Polsku a Maďarsku, ale také v České republice. Podle europoslance Jiřího Pospíšila jsou svobodná média klíčovým pilířem demokracie.

V období před říjnovými volbami v Čečensku byl bývalý ministr spravedlnosti Zig Bosfil Lupos Palada dotazován populistickými vůdci ve střední Evropě o dopadu na svobodu médií a strategii EU zmařit toto úsilí.

Zúčastnili jste se nedávného projevu předsedkyně Evropské komise Ursuly van der Leyenové o stavu Evropské unie. Jak hodnotíte svobodu médií? Může EU ponechat média v celé Unii svobodná?

Jiří Pospíšil (1974) – bývalý ministr spravedlnosti (2006-2012), bývalý předseda TOP 09, europoslanec od roku 2014. Předseda muzejního výboru Kampa v Praze – nejvýznamnější soukromé muzeum moderního umění ve střední Evropě.

Jsem velmi potěšen, že se Ursula van der Leyen, předsedkyně Evropské komise, ve své zprávě o stavu Evropské unie zabývala otázkou svobody médií. V jedné části svého projevu se zaměřil na evropské hodnoty.

Zpravodaj

Týdenní aktualizace s našimi nejnovějšími články a redakčními komentáři.


READ  Carolina Blakova: Češka měla v semifinále Italian Open vždy šťastnou ránu

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.