Praha nebude zobrazovat ohňostroj ani videomapu New Yorku

Primátor Zdeněk Hřib dnes oznámil, že v Praze nebude novoroční ohňostroj ani videomapa.

Vedení města se rozhodlo nepokračovat v tradičních obecních akcích 1. ledna kvůli situaci COVID.

„Ani letos jsme žádný ohňostroj neplánovali, ale přemýšleli jsme o alternativních způsobech přivítání nového roku. Čekali jsme na vývoj epidemiologické situace a protiepidemická opatření. Vzhledem k aktuální situaci jsme od plánovaných aktivit upustili “ řekl Hoffman.

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci a zavedeným opatřením magistrát žádného Silvestra nechystá.

„Nebudeme schopni zaručit bezpečnost návštěvníků na takové akci z hlediska přenosu nemocí a bude obtížné zaručit vzdálenosti diváků,“ řekl mluvčí magistrátu Viet Hoffmann pro Check News.

m. Praha v minulosti tradičně vítala Nový rok 1. ledna ohňostrojem, který od 1. ledna 2020 nahradila video show, která podle vedení města nemá žádné negativní důsledky, jako je hluk a stres. pro zvířata.

Město chtělo v loňském roce mimo jiné ušetřit v souvislosti s pandemií koronaviru.

V roce 2020 je používání zábavní pyrotechniky a zábavní pyrotechniky zakázáno na konkrétních místech, například v historických městských částech, parcích, přírodních rezervacích, v okolí vodních toků, v blízkosti domů s pečovatelskou službou a dalších zařízení sociální péče a také v blízkosti pražské zoologické zahrady.

READ  Osaka se může setkat se Sabalenkou a v semifinále US Open se utká s Barty Plíškovou

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *