Pracovníci v první linii popisují příznaky, kterých si všimli v poslední vlně Covidu

Lékaři po celé zemi čelí Nejnovější vlna Covid-19 Led pouzdra vysoce nakažlivá omikronová varianta, máte přímou zprávu založenou na tom, co vidí na pohotovosti: Vakcíny a posilovače mají pozitivní účinek.

„Obecný trend, který vidím, je takový, že pokud dostanete podporu a dostanete Covid, v nejhorším skončíte. Špatné příznaky nachlazení. „Nebylo to jako předtím, kdy jste kašlal, nemohl vyslovovat věty a byl dušný,“ řekl doktor Matthew Bay, pohotovostní lékař na Mount Sinai Queens v New Yorku.

„Samozřejmě existují výjimky, jako když začnete s velmi slabým imunitním systémem, vaše imunitní odpověď nebude tak silná s posilovačem. Ale u průměrného člověka posilovač určitě udělá rozdíl, což je to, co vidím.“

Joseph Farron, vedoucí oddělení intenzivní péče a oddělení Covid-19 v United Memorial Medical Center v Houstonu, uvedl, že z téměř 50 pacientů přijatých na nemocniční oddělení Covid za poslední čtyři týdny nebylo 100 procent očkováno.

Řekl, že pacienti, kteří musí být hospitalizováni, mají obvykle „dušnost, vysokou horečku a jsou dehydrovaní jako blázen“. Ti, kteří nejsou očkovaní, řekl, „mají více nemocí. Co myslím tím, že více nemocí, je více zápalu plic, nejen trochu zápalu plic, máte hodně zápalu plic.“

„Lidé, kteří přijdou neočkovaní, mají mnohem větší nemocnost plic než ti, kteří byli očkovaní,“ řekl.

Mezitím, řekl, ti, kteří dostali posilovací dávku, byli během několika dnů „téměř zpět k normálu“. Dodal, že těm, kteří dávku léku nedostali, se „stále po týdnu nebo týdnu a půl cítí špatně“.

Pacienti, kteří dostali posilovací dávku, mohou stále pociťovat příznaky, jako jsou bolesti v krku, velká únava a bolesti svalů, řekl Dr. Craig Spencer, ředitel globální urgentní medicíny v New York-Presbyterian/Columbia University Medical Center. Ti, kteří byli očkovaní, ale nedostali drogu, „vypadali hůř, zdálo se, že se cítí velmi špatně. Ale znovu, nemuseli být hospitalizováni.“

READ  Obří černá díra uvnitř malé satelitní galaxie se vzpírá vysvětlení

„Nevidím lidi, kteří dostali dvě dávky a stimulátor, kteří by byli opravdu dušní,“ řekl. „To se prostě nestává.“

Řekl, že ti, kteří byli očkováni, ale nedostali posilovací dávku, vykazovali symptomy, jako je větší kašel, horečka a únava, než ti, kteří dostali posilovací dávku.

Mezitím Spencer řekla téměř vše Jediný pacient, kterého viděl a který potřeboval být přijat, byl neočkovaný.

„Dozvěděli jsme se, že se objevilo mnoho prezentací této nemoci, které se nezměnily. Co se změnilo, je, že víme, že u těch, kteří byli očkováni, je méně pravděpodobné, že mě skončí v nemocnici a budou muset být přijati. To je určitě.“

Nová omikronová varianta se ve Spojených státech nadále rychle šíří a tvoří asi 58 procent všech nových případů Covid za týden končící 25. data Z Centra pro kontrolu a prevenci nemocí.

První důkazy naznačují Že pro většinu lidí, alespoň pro ty, kteří jsou obeznámeni s jejich vakcínami proti Covid, se zdá, že Omicron s menší pravděpodobností způsobí závažná onemocnění.

V úterý byla zveřejněna malá studie CDC Navrhněte lidem, kteří měli Covid a kteří se později znovu nakazí Lidé s Omicronem mohou mít méně příznaků, než měli během prvního záchvatu virem.

a minulý týden, Zprávy Z Velké Británie bylo zjištěno, že lidé, kteří měli oomikrony v listopadu a prosinci, měli o dvě třetiny menší pravděpodobnost, že budou přijati do nemocnice, ve srovnání s variantou delta.

Lékaři stále zdůrazňují důležitost očkování a přeočkování, i když se zdá, že omikron způsobí vážné onemocnění s menší pravděpodobností než Delta.

„Zejména pro osoby starší 50-55 let, kohokoli se základním zdravotním stavem, víme, že to může snížit pravděpodobnost, že budete muset být hospitalizováni kvůli závažnému onemocnění Covid,“ řekl Spencer.

READ  Tento týden Zemi prolétla vzácná zelená kometa

Pro ty, kteří jsou mladší nebo nemají základní zdravotní potíže, řekl: „Pokud můžete zabránit infekci u mladších lidí, doufejme, že zabráníte infekci u starších lidí nebo jejich prarodičů nebo rodičů nebo lidí, které vidí a stýkají se s nimi, zejména o prázdninách. .“ .

„Takže si myslím, že z hlediska prevence a kontroly infekcí je velmi důležité dostat posilovací dávku u mladších lidí, stejně jako přínos z hlediska závažného onemocnění,“ řekl.

You May Also Like

About the Author: Waldo Kemp

"Hudební učenec. Spisovatel. Zlý slanina evangelista. Hrdý twitter narkoman. Myslitel. Milovník internetu. Jemně okouzlující hráč."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.