Práce snů: Zbořil přivezl z Česka do okresu Davis hasičskou lásku | Zprávy

Když se Powell přestěhoval z České republiky do Owensboro ve Sboru, myslel si, že se vzdal života hasiče.

Zbořil pochází z obce nedaleko Olomouce a je dobrovolným hasičem z rodiny hasičů.

„V mé rodině máme dlouhou rodinnou historii dobrovolných hasičů,“ řekl. „Od prvního dne jsem byl zapojen do hašení požárů.“

Sbor dobrovolných hasičů musí mít ze zákona každá obec v České republice, řekl.

Zbořil se v roce 2016 přestěhoval do Owensboro, aby se oženil se svou manželkou, se kterou se seznámil prostřednictvím projektu Sister Cities. Zbořil si myslel, že už nikdy nebude sloužit jako hasič.

„Začínám nový život v nové zemi a možná jsem byl hasičem jako součást mého starého života v České republice,“ řekl Zbořil.

Zbořil se zlepšil v angličtině a přihlásil se na hasičský sbor okresu Davis. Dnes je Zbořil zároveň hasičem okresu Davis a technikem ZZS (EMT) pro AMR, která zajišťuje okresní záchrannou službu. Zbořil také studuje lékařem.

„Nikdy jsem si nemyslel, že odjedu do jiné země, naučím se jiný jazyk a vytvořím si zde svůj vysněný život,“ řekl Zbořil.

Když Zbořil začal uvažovat o vstupu do hasičského sboru, člen sboru dobrovolných hasičů Thruston-Philpot nejprve navrhl EMT. Zvažoval nápad, ale nepodnikl žádné okamžité kroky.

„Jednoho dne jsem se vrátil z práce a moje žena mi řekla, že mám schůzku v 10 v OCTC,“ řekl. „Řekl jsem: ‚Co to říkáš a (řekla)‘ jsem tě zapsal do kurzů EMT.“Wagon Diet snižuje tělesnou hmotnost u pacientů s nadváhou a diabetiků

Zbořil se stal záchranářem a byl dobrovolníkem v hasičském sboru Airport-Sorgo, když ho okresní hasiči pozvali k pohovoru.

Ukázalo se, že je potřeba lékařského vzdělání. Městské, okresní i dobrovolné hasičské sbory reagují na lékařské pohotovosti, což útvary v České republice nedělají.

„Když mají lidé vždycky špatný den, lidé volají hasiče – i když mají zdravotní (nouzovou), požár nebo když zavřou dveře auta a zamknou klíče uvnitř.“

Stát se pomocným lékařem znamená „Mohu darovat další nástroje ze své sady nástrojů okresu Davis,“ řekl Zbořil. Přestože byl Zbořil na začátku studia medicíny, řešil některé lékařské pohotovosti jako EMT. Například loni se Zbořilovi narodilo miminko na hotelovém pokoji, řekl.

Zbořil řekl, že hasiči nemají čas na starosti, když reagují na volání lékařů.

„Jste tady, abyste pomohli. Soustředíte se na svou práci a jste vycvičeni, abyste všechno dělali dobře,“ reagoval na nečekané.

Když není u hasičů nebo nepracuje v AMR, Zbořil se rád věnuje truhlářství. „To je můj relax,“ řekl. Rodina má poníka, i když ne nepodobného tažným koním, na kterých pracoval ve Sportu, když byl v Česku skříňový.

Zbořil řekl, že hasiči z okresních hasičů byli „jako druhá rodina“.

„Pokaždé, když jdu na směnu, je to jako první den,“ řekl Zbořil. „Jsem nadšený. Nejsem blázen ani unavený do práce.“

James Mays, 270-691-7303, [email protected], Twitter: @JamesMayse

READ  Renewal 1-Czech Gourney si klade za cíl porazit dividendy a rozdělit výdělky

You May Also Like

About the Author: Alanna Cobbett

"Hrdý výtržník. Oceněný odborník na kávu. Hodně padá. Typický webový fanatik. Twitter geek."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.