Práce s vlky | Philstar.com

Práce s vlky |  Philstar.com
Hra mého životaBill Velasco Filipínská hvězda

9. ledna 2023 | 12:00

Od půlnoci bude BC Wolves na své facebookové stránce vysílat zdarma živé zápasy ENBL exkluzivně pro Filipíny. Přední rozhlasové programy budou vysílány z celé severní Evropy: Litvy, Estonska, Polska a České republiky. To je jen další věc v řetězu domino, který začal tím, že klub loni v říjnu podepsal smlouvu s bývalým Gilasem Pilipinasem a strážcem UP Fighting Maroons Juanem Gomezem de Layano. Během pouhých dvou hodin od oznámení tým zaznamenal skok ve veřejném zapojení na své facebookové stránce, z něco málo přes 8 000 sledujících na více než 16 000. V době psaní tohoto článku je toto číslo nyní více než 84 000 nebo nárůst o 1 000 procent za tři měsíce, většinou z Filipín. Když to viděl, otevřelo to organizaci oči, jak vášniví jsou filipínští fanoušci basketbalu. Země se pro tým rázem stala obrovským potenciálním trhem.

Wolves debutují dnes večer v Estonsku proti hostitelům Tartu Alekwool Max a Moritz. Zatímco více než polovina z patnácti týmů ENBL (sedm ve skupině A a osm ve skupině B) již odehrála čtyři zápasy, Wolves jsou posledním týmem, který se do akce pouští, protože současně hrají litevskou ligu Betsafe-LKL. I když to může být pro filipínské fanoušky neobvyklé, v Evropě je velmi běžné, že tým hraje na více než jednom turnaji najednou. Nabitý program také umožní nováčkům, jako je De Liaño, získat dostatek herního času.

Téměř okamžitě po Juanově jmenování se Wolves pokusili rozšířit svou přítomnost na Filipínách, využili marketingového profesionála a bývalého basketbalového hráče Glenmarka Antonia, který byl poprvé uveden v The STAR před pěti lety, protože měl největší sbírku memorabilií Garyho Paytona v zemi. . Antonio, regionální ředitel franšízy na Filipínách, rychle začal zavádět systémy, aby získal Coyotes (a Liano) více místní pozornosti. Program vysílání je pro šest zápasů vyřazovacího kola ENBL skupiny B, které začínají dnes večer, přičemž mezi prvními dvěma zápasy je méně než 24 hodin. BC Wolves jsou seskupeny s Basket Brno (Česká republika), Tarte Ulicul Max & Maurits (Estonsko), Valmiera Glass Via (Lotyšsko), Trevel Sopot (Polsko), King Szczecin (Polsko), BM Stal Ostrow Wielkopolski (Polsko) a b. Ironi Ness Ziona (Izrael). Pokud Wolves skončí v první čtyřce své skupiny, půjdou do play off.

READ  „Pro Čechy je hokej víc než jen sport“: nová výstava představuje hokej v průběhu věků

Ale protože komentáře ENBL se dělají v původních jazycích zúčastněných týmů, bylo rozhodnuto, že pro filipínské vysílání bude tento spisovatel poskytovat živé komentáře v angličtině. Je mi ctí být součástí dalšího převratného basketbalového vysílání.

„Jsme potěšeni, že můžeme podepsat Balea jako našeho herního komentátora na Filipínách. Oceňujeme jeho solidní zkušenosti a věříme, že jeho hlas známý Filipíncům nám pomůže oslovit tam více fanoušků,“ říká generální ředitel BC Wolves Andrios Xiauberis. „Vysílání her ENBL se známým místním komentátorem je pro nás velkým krokem. Umožňuje nám dát fanouškům to, co chtějí – sledovat naše hry živě. Doufáme, že budete podporovat Wolverhampton a Juan Gómez de Leño.“

Hardcore filipínští basketbaloví fanoušci začínají chápat, jak dobře to někteří Litevci vědí. Hlavní trenér Rimas Kortenets byl výbušným strážcem sovětského i litevského olympijského basketbalového týmu, v roce 1988 vyhrál zlatou medaili v Soulu s Arvydasem Sabonisem a Shar Nas Mar Julonisem. Cortinets zaznamenal 28 bodů a Sabonis 13 bodů a 13 doskoků, aby zpečetil historické vítězství. Litevci nastříleli 62 z 82 bodů SSSR. Courtenaites také hráli proti American Dream Team v roce 1992. Dnes tři z Wolves‘ Courtenaites hrají v litevském týmu, který bude hrát na Světovém poháru FIBA ​​na Filipínách. To zvýší jejich lásku k místním fanouškům.

You May Also Like

About the Author: Barclay Todd

"Totální hudební narkoman. Student. Zombie fanatik. Pivní evangelista. Vášnivý televizní fanoušek. Certifikovaný spisovatel."

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *