Pozvání Netanjahuovi, aby promluvil v Kongresu uprostřed sporu ohledně války mezi Izraelem a Hamasem

Pozvání Netanjahuovi, aby promluvil v Kongresu uprostřed sporu ohledně války mezi Izraelem a Hamasem

Senátor Chuck Schumer z New Yorku, newyorský demokrat a vůdce většiny, začátkem tohoto roku vyzval pana Netanjahua, aby odstoupil a uspořádal nové volby. V reakci na to pan Netanjahu zaútočil na pana Schumera ve virtuálním projevu za zavřenými dveřmi k republikánům v Senátu. Schumer tehdy odmítl umožnit Netanjahuovi přednést podobný projev k demokratům v Senátu s tím, že pro Izrael není výhodné, aby premiér oslovoval americké zákonodárce stranicky.

Ještě předtím, než bylo pozvání v pátek odpoledne prodlouženo, vyhlídka Netanjahuovy návštěvy v Kapitolu rozdělila demokraty. Senátor Bernie Sanders z Vermontu řekl, že bude bojkotovat premiérův projev, a progresivisté Sněmovny uvedli, že plánují nějaké gesto, aby zaregistrovali svůj odpor vůči vládě pana Netanjahua a jeho přítomnosti v Kapitolu.

Bývalá předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová uvedla, že pan Schumer by neměl k pozvánce přidávat své jméno.

Ale v pátek pan Schumer spolu s představitelem Hakeem Jeffriesem z New Yorku, demokratickým vůdcem ve Sněmovně, senátorem Mitchem McConnellem z Kentucky, vůdcem menšiny, a panem Johnsonem poslali Netanjahuovi dvoustranné pozvání, aby promluvil v celém Kongresu. současně na formálním společném zasedání obou komor .

„Existenční výzvy, kterým čelíme, včetně rostoucího partnerství mezi Íránem, Ruskem a Čínou, ohrožují bezpečnost, mír a prosperitu našich zemí a svobodných lidí na celém světě,“ napsali čtyři lídři v dopise. „Abychom navázali na náš trvalý vztah a zdůraznili solidaritu Ameriky s Izraelem, vyzýváme vás, abyste sdíleli vizi izraelské vlády na obranu demokracie, boj proti terorismu a nastolení spravedlivého a trvalého míru v regionu.

Chybějící datum bylo pro pozvání zahraničního vůdce poněkud neobvyklé.

Pan Netanjahu naposledy vystoupil v Kongresu v roce 2015, během formálnějšího společného setkání, na kterém vystoupil na pódium před členy Sněmovny a Senátu, aby důrazně argumentoval proti politice prezidenta Baracka Obamy ohledně jaderné dohody s Íránem. včas, 58 členů Kongresu projev bojkotovalo.

READ  Papež František umožňuje ženám volit na biskupských setkáních, historický posun: NPR

You May Also Like

About the Author: Miláčku Alexander

Kávový fanatik. Přátelský fanoušek zombie. Oddaný praktik popkultury. Zlý obhájce cestování. Typický organizátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *